נועם שליט: "לא נשוב הביתה בלי גלעד"

כמעט ארבע שנים חלפו - וגלעד עדיין לא בבית. אחרי שכבר הפכה לסמל האיפוק, החליטה משפחתו של החייל החטוף לשנות את אופי המאבק ולהחריפו בצורה דרמטית - עד שובו של גלעד לביתו. "כל אחד רוצה שהבעיה תיפטר בקדנציה שאחריו", האשים נועם שליט במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב. "לא נחכה עוד שנה"

"איננו מוכנים להמתין שנה ועוד שנה. אנו יוצאים למאבק ציבורי וקוראים לאזרחים להצטרף אלינו", כך קורא היום נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בבית סוקולוב בתל אביב, ואשר העברנו בשידור חי בערוץ החדשות. "אין חלופות אחרות, העסקה חייבת להיות שחרור מחבלים תמורת גלעד", הוא הוסיף.

במסיבת העיתונאים המיוחדת שכינסה משפחת שליט, תקף אביו של החייל החטוף את מדיניות הממשלה. "הקלף של הסגר האזרחי על הרצועה זה הקלף האחרון שנותר להפעלת לחץ על החמאס - וגם אותו ממשלת ישראל מאבדת. אין לנו שום אלטרנטיבה אלא לקיים את עסקת האסירים".

"כל אחד רוצה שהבעיה תיפטר בקדנציה שאחריו"

שליט פנה לנתניהו: "נתנו לו הזדמנויות ואת כל הזמן שבעולם, על מנת להתקדם ולהביא לסיום את המשא ומתן. היום לא נוכל להמתין יותר. ב-27 ביוני נצא לתהלוכה בה נאמר 'נחזור הביתה רק עם גלעד'". אביו של החייל החטוף קרא לציבור להזדהות ולקרוא לממשלה ולמקבלי ההחלטות להשיב את גלעד הביתה.

"ממשלות ישראל הפקירו וממשיכות להפקיר את גלעד", אמר שליט. "כל אחד רוצה שהבעיה תיפתר בקדנציה שאחריו, והמנהיגים מנסים לצייר לנו תרחישי אימה לפיהם המחבלים שישוחררו ישובו לעסוק בטרור. האם כוחות הביטחון המפוארים של ישראל לא יכולים להתמודד עם כמה מאות מחבלים שישוחררו לעזה או לגדה?"

ב-25 ביולי ימלאו ארבע שנים לחטיפתו של גלעד שליט לרצועת עזה. לאורך השנים גברה פעילות המחאה של המשפחה ו"צבא החברים להשבת גלעד", אולם לעיתים הצטמצמה בעקבות דרישת ראשי הממשלה אהוד אולמרט ובנימין נתניהו בטענה כי הלחץ הציבורי משרת את החמאס.

צבי שליט מסייע בקידום העסקה?

אתמול נפגשו הוריו של שליט עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים, אולם לא שמעו שום דבר חדש מפיו. מקורבים למשפחה אומרים כי נועם ואביבה כבר לא יכולים לשתוק עוד, ומתכוונים לשוב למאהל המחאה עד שובו של גלעד.

צבי שליט, סבו של החייל החטוף, יצא בשבוע שעבר לצרפת כדי לנסות ולקדם את העסקה לשחרור בנו, כך פירסם הבוקר העיתון "ישראל היום". על פי הדיווח, ניסה שליט לשכנע את הצרפתים לקחת חלק במשימת התיווך בין ישראל לחמאס. עם שובו ארצה לא הכחיש את הדיווח, אולם אמר כי אינו מעוניין לפרט מה הייתה מטרת הנסיעה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק