פיגוע הירי: אחד השוטרים מת מפצעיו

אש אוטומטית נפתחה הבוקר ממארב מתוכנן היטב לעבר ניידת משטרה שנסעה בכביש 60 בסמוך ליישוב בית חגי בדרום הר חברון. כתוצאה מהירי נהרג נהרג רס"מ יהושוע סופר (39), ששירת 14 שנים במחוז חברון. שלושה שוטרים נוספים נפצעו בינוני וקל. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מחפשים אחר המחבלים

הותר לפרסום: רס"מ יהושוע (שוקי) סופר, בן 39 הוא השוטר שנפטר בשעות הצהריים מפצעיו, לאחר שנפצע קשה בפיגוע הירי בדרום הר חברון. סופר שירת במרחב חברון 14 שנים. הלוויתו תיערך הערב בשעה 18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בבאר שבע.

שלושה שוטרים נוספים שנפצעו בפיגוע מאושפזים בבתי החולים במצב בינוני וקל. ההערכה במשטרה היא כי אש נפתחה לעבר הניידת מנשק אוטומטי סמוך ליישוב בית חגי בכביש 60, ממארב מתוכנן היטב בצד הדרך. עם זאת טרם נפסלה האפשרות שמדובר בירי מרכב חולף. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מנהלים סריקות באזור הפיגוע בחיפוש אחר המחבלים. תושבי בית חגי ועתניאל הונחו להישאר בבתיהם מחשש שהיורים ייכנסו ליישובים באזור.

צוותי מד"א פינו את כל הפצועים לבתי החולים "הדסה עין כרם" בירושלים ו"סורוקה" בבאר שבע, כשמצבם קל ובינוני. מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן הגיע מוקדם יותר לבית החולים כדי לבקר את הפצועים.

מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר יובל וייס, אמר הבוקר לחדשות 2: "לבית החולים הובהלו שני פצועים, אחד מהם במצב קשה מאוד שהוכנס לחדר ניתוח. הפצוע השני אושפז ביחידת הטראומה. השניים סובלים מפגיעות חזה ובטן".

"זו הפקרת חיים"

"לצערי מדובר בתזכורת מצערת של פגיעה באזרחים", אמר הבוקר צביקי בר-חי, ראש המועצה האזורית הר חברון, בראיון לערוץ החדשות. "כביש 60 הוא כביש שקט, כל עוד מי שרוצה לפגוע בזדון לא עושה זאת. כוחות הביטחון, צה"ל והשב"כ יודעים שקיים איום כל הזמן ולצערי בתקופה האחרונה קובעי המדיניות לא נותנים להם חופש פעולה. ההנחיות שניתנות לכוחות הביטחון אינן תואמות את האיום הביטחוני שקיים בשטח".

"אנחנו שומרים על שגרה", אמר בר-חי. "התושבים שלנו יודעים מי האויב וחיים במציאות הזו ובמצב הזה. כל פעם שקורה דבר שכזה, שוב העיניים פונות לקובעי המדיניות, מהם אני מצפה שייקחו את המציאות הביטחונית ביתר רצינות ולדעת שהמצב יכול להשתנות בכל רגע נתון".

בימין זעמו על התקרית. "הכתובת הייתה על הקיר", אמר הבוקר ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי. "ממשלת ישראל הולכת על מדיניות של 'פתיחת המעברים', ולמחבלים מותר לעבור לכל מקום. אנחנו משחררים את המחבלים והמרצחים, כדי שזה ייראה טוב בעולם. זו הפקרת חיים של ממש. המחבלים מנצלים את חופש התנועה כדי לרצוח יהודים, ולא כדי לנהל חיים חופשיים".

לפני 3 ימים: פיגוע דריסה במזרח ירושלים

רק ביום שישי נפצעו שני שוטרי מג"ב באורח קל, לאחר שנהג טנדר ערבי דרס אותם בשכונת וואדי ג'וז במזרח ירושלים. לאחר שפגע בשוטרים יצא הנהג מהרכב והחל לנסות ולברוח מהשוטרים שדלקו אחריו. שוטרי מג"ב שהיו במקום הורו לו לעצור אך הוא לא ענה לקריאותיהם והמשיך במנוסתו.

לאחר שסירב לענות לקריאות השוטרים הם החליטו לפתוח בירי לעברו ופגעו בו. הוא נפצע אנושות כתוצאה מהירי ונלקח על ידי הסהר האדום לקבלת טיפול בבית החולים מוקסד שבמזרח ירושלים. המחבל מת מפצעיו וגופתו נחטפה על ידי בני משפחתו.

למרבה המזל לא היו נפגעים נוספים באירוע. נוסע נוסף שהיה ברכב נפצע גם הוא כתוצאה מיידוי אבנים במקום ופונה אף הוא לבית החולים הר הצופים.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, ניר דבורי ויוסי זילברמן

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק