אשכנזי: "הלוחמים פעלו באופן ראוי ונכון"

הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי נשא הערב דברים בערב הוקרה לפצועי חיל הרגלים בהרצליה. "המדינות הניצבות מולנו במאבק הזה, ובראשן אירן, מנסות להביך את מדינת ישראל, ממשלתה ואזרחיה באמצעות פרובוקציות אלימות ואחרות בלב ים", אמר. "העימות הוא חלק ממסע של דה לגיטימציה"

"העימות בין לוחמי צה"ל לבין פעילי הטרור שהיו על האונייה, הוא חלק ממסע כולל, מתוזמן וממומן של דה לגיטימציה, מסע שלא החל במשט ולא הסתיים בהגיען של הספינות לנמל אשדוד" - כך אומר הערב הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי בערב הוקרה לפצועי חיל הרגלים.

הרמטכ"ל המשיך: "המדינות הניצבות מולנו במאבק הזה, ובראשן אירן, מנסות להביך את מדינת ישראל, ממשלתה ואזרחיה באמצעות פרובוקציות אלימות ואחרות בלב ים, בבתי דין בינלאומיים, בתקשורת הבינלאומית ובמוסדות וארגונים שונים".

"אנו מצויים כעת בעיצומם של תהליכי תחקור והפקת לקחים מאירועי המשט, אולם כעת אני יכול לומר ללא ספקות וללא סייגים, כי הלוחמים פעלו באופן ראוי ונכון בהתחשב בסכנה שנשקפה להם", הוסיף אשכנזי. "בזכותם של לוחמים כלוחמי השייטת, נוסיף למלא את משימתנו נאמנה, תוך שמירה על הערכים המייחדים את עם ישראל לאורך הדורות".

ברק ביטל את נסיעתו לפריז

שר הביטחון אהוד ברק ביטל מוקדם יותר היום את נסיעתו לפריז ואת פגישותיו עם ראשי הממשל הצרפתי. "ברק החליט להישאר בארץ עד להודעה על הקמת צוות המומחים לבדיקת אירועי המשט", נמסר בהודעה שפרסם יועץ שר הביטחון לתקשורת.

הבוקר אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי שופט העליון בדימוס יעקב טירקל יעמוד בראש הוועידה לבדיקת אירועי המשט לעזה - זאת כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. במהדורה המרכזית הערב פרסמנו כי מועמדותם של שניים מחברי הוועדה נבחנת מחדש, בשל דברים שאמרו בתקשורת.

במהלך ישיבת שרי הליכוד עדכן נתניהו את הנוכחים לגבי ההתפתחויות האחרונות בפרשה והעריך כי תוך זמן קצר ניתן יהיה להגיע להבנות מול וושינגטון בנושא ועדת הבדיקה. 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תמונות חדשות מההשתלטות על ה"מרמרה"

סרטון חדש: דם ואלימות על הסיפון

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"