כאן עצור "סוכן המוסד" בוורשה

"אורי ברודצקי" - אם זה אכן שמו האמיתי, העצור בבירת פולין בחשד שזייף דרכונים, ככל הנראה יוסגר בקרוב לגרמניה ויעמוד שם לדין. עד אז הוא נמצא בבית מעצר בוורשה ומקבל כמות ביקורים חריגה מול עצורים ישראלים "רגילים"

בית המעצר האפרורי בוורשה, פולין, לא נראה כמו מקום סימפטי ביותר, אך העצור הישראלי שנמצא בין כתליו ודאי יעדיף לשהות שם מאשר להיות מוסגר לגרמניה. לפי ההערכות, הסיכויים למנוע את הסגרתו של האיש שעל פי הפרסומים בעולם עונה לשם "אורי ברודצקי" - קלושים ביותר.

בקונסוליה הישראלית בפולין מוסרים שהעצור זוכה לטיפול קונסולרי כמו כל ישראלי אחר שהסתבך בחו"ל, אבל בפועל - הוא זוכה לביקורים שחורגים בהרבה ממה שמקבל כל ישראלי שנעצר בניכר. גם במשרד החוץ, הגרסה הרשמית היא שמדובר ב"איש עסקים שאינו קשור למוסד".

"אורי ברודצקי" - גם ברחובות

מתברר שהאזרח הישראלי בשם "אורי ברודצקי" שנעצר לאחרונה בפולין הוא לא היחידי שסובל מהסתעפות פרשת החיסול של מבחוח בדובאי. צעיר מרחובות הנושא את אותו השם בדיוק הפך מאז אתמול למוקד עניין בקרב כלי התקשורת בארץ ובעולם.

ברודצקי מרחובות מספר כי הוא דווקא מתייחס לעניין בהומור: "מאז אתמול אני שומע כל הזמן את השם הזה וזה ממש הצחיק אותי שזה הופיע בהקשר כזה. זה היה הפתעה". לדבריו חבריו לא מפסיקים לשאול אותו "איך לא סיפרת לנו שאתה עובד במוסד?".

משרד החוץ אישר: נעצר ישראלי בפולין

משרד החוץ בירושלים אישר אתמול את הדיווח בסוכנויות ידיעות זרות על בסיס כתבת תחקיר של השבועון הגרמני "דר-שפיגל" שצפויה להתפרסם מחר, כי אזרח ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול בכיר החמאס בדובאי לפני כחצי שנה.

החשוד הישראלי - אזרח בשם אורי ברודצקי - היה מבוקש על ידי גרמניה בעקבות החיסול, ונעצר בתחילת החודש בנמל התעופה בוורשה, כך אישרו גורמים במשרד החוץ.

בכלי התקשורת הזרים טוענים כי מדובר בסוכן מוסד ישראלי שנעצר. "הוא חשוד בהחזקת דרכון גרמני מזויף", צוטט דובר התובע הפדרלי בגרמניה, שאישר את הדיווח בעיתון. "הכל תלוי בפולנים כעת אם בכוונתם להסגיר אותו לידי הגרמנים". בפולין מייחסים לחשוד סיוע בזיוף הדרכון הגרמני של אחד ממחסליו של בכיר החמאס.

על פי החשד, הדרכון המזויף הונפק ב-18 ביוני 2009 והועבר למיכאל בודנהיימר. זאת ועוד, חשוד ברודצקי כי ארגן את התצפית על מבחוח בבית המלון "רוטאנה", בו בסופו של דבר מצא את מותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

בעקבות המעצר: יחידה שלמה של המוסד קורקעה

ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול מבחוח

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2