הכירו את "סוכן המוסד" מרחובות

יום לאחר פרסום דבר מעצרו של סוכן מוסד ישראלי בפולין, צעיר מרחובות הנושא את השם "אורי ברודצקי" הפך למוקד התעניינות תקשורתית בכל רחבי העולם. אורי ברודצקי מרחובות מספר כי חבריו חוזרים ושואלים אותו עכשיו "איך לא סיפרת לנו שאתה סוכן מוסד?", ומצליח להתייחס לכל העניין בהומור. צפו בראיון עמו

מתברר שהאזרח הישראלי בשם "אורי ברודצקי" שנעצר לאחרונה בפולין הוא לא היחידי שסובל מהסתעפות פרשת החיסול של מבחוח בדובאי. צעיר מרחובות הנושא את אותו השם בדיוק הפך מאז אתמול למוקד עניין בקרב כלי התקשורת בארץ ובעולם.

ברודצקי מרחובות מספר כי הוא דווקא מתייחס לעניין בהומור: "מאז אתמול אני שומע כל הזמן את השם הזה וזה ממש הצחיק אותי שזה הופיע בהקשר כזה. זה היה הפתעה". לדבריו חבריו לא מפסיקים לשאול אותו "איך לא סיפרת לנו שאתה עובד במוסד?".

אך עם כל הצחוק שבעניין, ברודצקי הצעיר מספר כי הוא הופתע מאוד מההתעניינות הרגעית בשמו. לדבריו יש לו דרכון זר מאוקראינה מכיוון שעלה לישראל בצעירותו, אך הדרכון כלל לא נמצא בתוקף. עוד הוא מספר כי נכון לעכשיו הוא אינו מתכנן טיסה לחו"ל אך מקווה שכשיחליט לצאת לטיול לאחר הצבא לא יתקל בבעיה בנמלי תעופה בעולם.

משרד החוץ אישר: נעצר ישראלי בפולין

משרד החוץ בירושלים אישר אתמול את הדיווח בסוכנויות ידיעות זרות על בסיס כתבת תחקיר של השבועון הגרמני "דר-שפיגל" שצפויה להתפרסם מחר, כי אזרח ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול בכיר החמאס בדובאי לפני כחצי שנה.

החשוד הישראלי - אזרח בשם אורי ברודצקי - היה מבוקש על ידי גרמניה בעקבות החיסול, ונעצר בתחילת החודש בנמל התעופה בוורשה, כך אישרו גורמים במשרד החוץ.

בכלי התקשורת הזרים טוענים כי מדובר בסוכן מוסד ישראלי שנעצר. "הוא חשוד בהחזקת דרכון גרמני מזויף", צוטט דובר התובע הפדרלי בגרמניה, שאישר את הדיווח בעיתון. "הכל תלוי בפולנים כעת אם בכוונתם להסגיר אותו לידי הגרמנים". בפולין מייחסים לחשוד סיוע בזיוף הדרכון הגרמני של אחד ממחסליו של בכיר החמאס.

על פי החשד, הדרכון המזויף הונפק ב-18 ביוני 2009 והועבר למיכאל בודנהיימר. זאת ועוד, חשוד ברודצקי כי ארגן את התצפית על מבחוח בבית המלון "רוטאנה", בו בסופו של דבר מצא את מותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

בעקבות המעצר: יחידה שלמה של המוסד קורקעה

ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול מבחוח

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2