ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול מבחוח

משרד החוץ מאשר את הפרסום בכתבת התחקיר של העיתון "דר שפיגל", לפיו אזרח ישראלי נעצר בוורשה בחשד למעורבות בחיסול מבחוח בדובאי. הישראלי אורי ברודצקי נעצר בפולין בתחילת החודש, לאחר שעל פי החשד לקח חלק בהשגת דרכון גרמני מזוייף בו השתמשה חוליית החיסול

האם נחשפה עדות נוספת לקשר הישראלי לחיסול בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח? משרד החוץ בירושלים אישר את הדיווח בסוכנויות ידיעות זרות על בסיס כתבת תחקיר של השבועון הגרמני "דר-שפיגל" שצפויה להתפרסם מחרתיים, כי אזרח ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול בכיר החמאס בדובאי לפני כחצי שנה.

החשוד הישראלי - אזרח בשם אורי ברודצקי - היה מבוקש על ידי גרמניה בעקבות החיסול, ונעצר בתחילת החודש בנמל התעופה בוורשה, כך אישרו גורמים במשרד החוץ.

בכלי התקשורת הזרים טוענים כי מדובר בסוכן מוסד ישראלי שנעצר. "הוא חשוד בהחזקת דרכון גרמני מזויף", צוטט דובר התובע הפדרלי בגרמניה, שאישר את הדיווח בעיתון. "הכל תלוי בפולנים כעת אם בכוונתם להסגיר אותו לידי הגרמנים". בפולין מייחסים לחשוד סיוע בזיוף הדרכון הגרמני של אחד ממחסליו של בכיר החמאס.

על פי הדיווח ב"דר שפיגל", שמו של העצור הישראלי הוא אורי ברודצקי. בגרמניה ובפולין נטען כי הוא סייע לאחד מחברי חוליית החיסול להשיג דרכון מזויף.

על פי החשד, הדרכון המזויף הונפק ב-18 ביוני 2009 והועבר למיכאל בודנהיימר. זאת ועוד, חשוד ברודצקי כי ארגן את התצפית על מבחוח בבית המלון "רוטאנה", בו בסופו של דבר מצא את מותו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

ליברמן: "אין הוכחה שהמוסד חיסל את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

בראון: לחקור מי זייף את דרכוני המתנקשים במבחוח

מי נעל את חדרו של מבחוח מבפנים?

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול

"מחסלי המוסד" בישראל מגיבים בשיחה עם חדשות 2