קפטן ה"מרמרה": הפעילים נערכו לעימות מול לוחמי השייטת עם מוטות ברזל

בסרטון וידאו שמפרסם משרד החוץ מעיד קפטן הספינה שעשתה דרכה לעזה כי ניסה למנוע מפעילי ה-IHH להתעמת עם לוחמי השייטת. לדבריו המשתתפים חתכו את מעקות הספינה והפכו אותם לאלות ברזל

כשבוע וחצי לאחר ההשתלטות על ה"מרמרה" מפיץ משרד החוץ סרטון ובו מעיד קפטן הספינה כי הפעילים על כלי השיט אכן נערכו לעימות אלים עם לוחמי השייטת והצטיידו בנשק שנועד לפגוע בחיילים.

מדברי הקפטן וקצין נוסף, שפרסם המרכז למורשת המודיעין, עולה כי ההכנות למאבק עם כוחות צה"ל החלו כשעתיים לפני תחילת ההשתלטות, כאשר ביקש חיל הים מהספינה לעצור באמצעות מערכת הכריזה.

לדבריהם, כשבדקו את הסיפון הם גילו את עשרות פעילי ה-IHH חותכים את מעקות הספינה באמצעות דיסקים לחיתוך שהביאו עימם והופכים אותם לאלות ברזל. עוד הוסיפו השניים כי ניסו למנוע את ההתכתשות, אך ללא הצלחה. "אפילו בזמן שהחיילים שלכם השתלטו על הספינה הפעילים נכנסו לחדר הרדיו ולקחו את הברזלים", העיד הקפטן.

מוקדם יותר פורסם סרטון של במאי אמריקני המתעד את ההתרחשות בכלי השיט בזמן ההשתלטות. בתמונות החדשות נראים כתמי דם על הקירות, פעולות החייאה ופציעות קשות. עוד ניתן לשמוע בבירור את קולות הירי המעידים על התופת שהייתה על האונייה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"