חמאס: מצבו של גלעד שליט טוב יותר משל הפלסטינים

האם גלעד שליט מוחזק בתנאים טובים יותר מאשר אלו של אסירי חמאס בישראל? כך לפחות טוען מוסא אבו מרזוק, סגן יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, בראיון לעיתון אל חייאת' היוצא לאור בלונדון. מרזוק אף הפתיע ואמר: "לא נוותר על החיים של גלעד שליט". המשט, לדבריו, לא צפוי לחבל בעסקת חילופי השבויים, שבינתיים הוקפאה

"לא נסכים שישראל תבקר את גלעד שליט מחשש שאם תדע היכן הוא מוסתר היא תתקוף את מקום המסתור" - כך מצהיר היום מוסא אבו מרזוק, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, בראיון לעיתון אל חייאת' היוצא לאור בלונדון.

"לא נסכים גם לביקור בגלל שעזה היא תחת כיבוש ישראלי, יבשתי, ימי ואווירי", מוסיף אבו מרזוק. יחד עם זאת מרגיע בכיר החמאס ומבהיר כי ארגונו מעוניין בשלומו של החייל החטוף. "לא נוותר על החיים של גלעד שליט", אמר אבו מרזוק בהמשך לחשש כי ישראל עשויה להפגיז את המקום ולפגוע בשוגג בחייל השבוי. "חמאס לא תסכים שיתקפו את המקום ויפגעו בו. אנחנו רוצים לשמור עליו בריא ושלם ושלא ימותו אנשים אחרים שנמצאים בסביבה".

בהמשך הריאיון טען אבו מרזוק כי העסקה לשחרורו של שליט אינה תלויה בהסרת המצור על עזה. "מדובר בשתי עסקאות שונות", הבהיר. "בינתיים התיק של חילופי השבויים הוקפא".

כאשר נדרש לענות על השאלה כיצד ישראל יכולה לדעת שמצבו של גלעד שליט טוב, הפתיע וענה: "יש לו את כל הזכויות שאין לאסירים הפלסטינים בישראל. המצב של שליט הרבה יותר טוב מהרבה אסירים פלסטינים שנמצאים בכלא הישראלי".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות