בכיר בחמאס וסוכן מודיעין סורי נתפסו במשט לעזה - אך שוחררו מיד

בין הפעילים שנתפסו במשט בדרך לעזה היו גם בכיר בחמאס וסוכן מודיעין סורי שמסייע לאירן. לוחמי השייטת אמנם עצרו את שני המחבלים - אך ישראל החליטה לשחררם. במערכת הביטחון זועמים: "גלעד שליט בשבי ואנחנו נתנו להם ללכת"

כשבוע וחצי לאחר ההשתלטות על הספינה "מרמרה" בלב ים מביעים גורמים בכירים בקהילת המודיעין זעם על שחרור מחבלים בכירים שהיו על הסיפון ונלכדו בידי לוחמי השייטת.

בין משתתפי המשט לעזה, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות", היו גם שני פעילי טרור. הראשון הוא אמין אבו-רשיד, שנחשב לאחד ממגייסי הכספים הבכירים של החמאס. על פי הדיווחים, עמד אבו-רשיד, שהצהיר בעבר על כוונותיו להתעמת עם חיילי צה"ל, בקשר הדוק עם רב המרצחים שחוסל בדובאי, מחמוד אל-מבחוח.

במהלך הפעולה הצבאית נתפס המחבל על ידי חיילי הקומנדו הימי, נעצר והוחזק מספר ימים בבאר שבע. בזמן השהות במעצר, כך על פי העיתון, הוצע לו "מסלול מהיר לשחרור" בשל העובדה שהוא מחזיק באזרחות הולנדית - אך הוא סירב.

פעיל טרור נוסף שנלכד על הסיפון ושוחרר לדרכו הוא יאסר מוחמד סאבאג, סוכן מודיעין בעל אזרחות כפולה של סוריה ובוסניה הרצגובינה, המשמש קצין קישור בין רשתות מודיעין של סוריה ואירן באזור הבלקן. על פי דיווח בעיתון סרבי, חזר לסרייבו מישראל יחד עם אזרח טורקי הפעיל בארגון טרור המקושר לאל-קאעידה.

"גלעד שליט בשבי ואנחנו נותנים לנכס הזה ללכת", אמר בזעם בכיר בקהילת המודיעין ל"ידיעות אחרונות". בדובר צה"ל מסרו לעיתון כי "צה"ל אינו מפרט באשר לחקירת עצורים. ההחלטה על שחרור לא התקבלה בצה"ל".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"