נתניהו: "יעלון עודכן באופן שוטף"

לשכת ראש הממשלה מגיבה לפרסום הראשון הערב במהדורה המרכזית, לפיו ממלא מקום ראש הממשלה בזמן אירוע המשט, בוגי יעלון, לא עודכן על האות שניתנה לצאת לפעולה. "הוא עודכן לפני התקרית, במהלכה ואחריה", אמרו בלשכת נתניהו. מלשכת שר הביטחון נמסר עוד קודם לכן: "יעלון עודכן מפעם לפעם"

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיבים הערב לפרסום הראשון מהדורה המרכזית, לפיו ממלא מקומו של בנימין נתניהו בזמן אירוע המשט, השר בוגי יעלון, כלל לא עודכן על האות שניתנה לפעולה נגד אנשי המשט - עד לאחר שהפעולה הסתבכה. "יעלון עודכן באופן שוטף", מסרו הערב מלשכת ראש הממשלה.

"בניגוד לפרסומים בכמה מכלי התקשורת, המשנה לראש הממשלה יעלון עודכן על ידי המזכירות הצבאית במשרד ראש הממשלה לפני ההשתלטות על הספינה, במהלכה ולאחריה", הוסיפו בלשכת ראש הממשלה.

לשכת שר הביטחון: "יעלון עודכן מעת לעת"

הערב דיווח לראשונה כתבנו אודי סגל כי השר יעלון כלל לא ידע על האות שניתנה לפעולה נגד אנשי המשט - עד לאחר שהסתבכה. הוא גם שמע את הפרטים מהתקשורת לאחר התקרית, ואף אחד לא טרח לעדכן אותו.

השאלות שניתן להפנות לאיילון הן מדוע הוא לא בדק את הפרטים עצמו - אך בלשכתו דוחים את הדברים ורומזים כי זו הסיבה לביקורת הקשה שהשמיע בימים האחרונים על קבלת ההחלטות בנושא. יועץ התקשורת של שר הביטחון אהוד ברק אמר הערב בתגובה כי "השר יעלון עודכן מעת לעת לפני המשט - וגם ביום המשט באופן שוטף".

שופט בדימוס - בראש ועדת הבדיקה

הערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית גם כי בראש ועדת הבדיקה צפוי לעמוד השופט יעקב טירקל, שופט בית משפט עליון בדימוס. בין השאר הוא והוועדה בראשה הוא יעמוד יבדקו את חוקיות הסגר הימי ותקדימים לסגרים ימיים על רשויות עוינות.

הוועדה תבדוק בין השאר, גם האם היו התראות ואזהרות בפני נוסעי המשט, וכן האם קיימת חוקיות והכרח לשימוש בכוח שנעשה נגד הפעילים. אם כן - האם הכוח בו נעשה שימוש, שגרם כאמור למותם של תשעה פעילים - היה מידתי. מטרת הוועדה היא כלפי חוץ, וכתוצאה מהלחץ בעולם על ישראל. זאת, לאחר שהאמריקנים והאירופים הכתיבו את תנאיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ברגע שהמשט יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"