שופט בדימוס יעמוד בראש ועדת הבדיקה לאירועי המשט

שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל צפוי לעמוד בראש הוועדה לחקירת אירועי המשט. בין השאר יבדוק אם היה צורך לעשות שימוש בכוח - ואם כן, עד כמה? השר יעלון לא עודכן על אירועי המשט

פרטים חדשים על ועדת בדיקת אירועי המשט לפני 10 ימים: בראש ועדת הבדיקה צפוי לעמוד השופט יעקב טירקל, שופט בית משפט עליון בדימוס. בין השאר הוא והוועדה בראשה הוא יעמוד יבדקו את חוקיות הסגר הימי ותקדימים לסגרים ימיים על רשויות עוינות.

הוועדה תבדוק בין השאר, גם האם היו התראות ואזהרות בפני נוסעי המשט, וכן האם קיימת חוקיות והכרח לשימוש בכוח שנעשה נגד הפעילים. אם כן - האם הכוח בו נעשה שימוש, שגרם כאמור למותם של תשעה פעילים - היה מידתי. מטרת הוועדה היא כלפי חוץ, וכתוצאה מהלחץ בעולם על ישראל. זאת, לאחר שהאמריקנים והאירופים הכתיבו את תנאיה.

לשכת שר הביטחון: "יעלון עודכן מעת לעת"

בתוך כך, דיווח הערב לראשונה כתבנו אודי סגל כי ממלא מקומו של ראש הממשלה בזמן תקרית המשט, השר בוגי יעלון, כלל לא ידע על האות שניתנה לפעולה נגד אנשיה המשט - עד לאחר שהסתבכה. הוא גם שמע את הפרטים מהתקשורת לאחר התקרית, ואף אחד לא טרח לעדכן אותו.

השאלות שניתן להפנות לאיילון הן מדוע הוא לא בדק את הפרטים עצמו - אך בלשכתו דוחים את הדברים ורומזים כי זו הסיבה לביקורת הקשה שהשמיע בימים האחרונים על קבלת ההחלטות בנושא. יועץ התקשורת של שר הביטחון אהוד ברק אמר הערב בתגובה כי "השר יעלון עודכן מעת לעת לפני המשט - וגם ביום המשט באופן שוטף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ברגע שהמשט יתקרב לחופי ישראל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"