החשודים בהשחתת המסגד: 4 תלמידי ישיבה

יומיים לאחר השחתת המסגד באיבטין שבקריות וריסוס כתובות הנאצה עליו, עצרה המשטרה ארבעה חשודים במעשה. מדובר בתלמידי ישיבה, שככל הנראה נראו על ידי תושב המקום כשנכנסו לכפר. הם נחקרו הלילה ובהמשך יובאו להארכת מעצרם

ארבעה תלמידי ישיבה מכפר חסידים נעצרו אתמול סמוך לחצות בחשד שהם אלו שריססו כתובות נאצה על מסגד ביישוב הסמוך איבטין. הארבעה, כבני 18, נחקרו במשטרה ויובאו בהמשך להארכת מעצרם.

על פי החשד, ריססו התלמידים את הכתובות על רקע לאומני. הם חשודים כי כתבו על המסגד: "תג מחיר", "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה" ו"מיועד להריסה". הם אף ריססו, כל לפי החשד, סמלי מגן דוד.

גם על אחד מכלי הרכב בכפר רוססו כתובות דומות - מספר כלי רכב הושחתו, צמיגיהם נוקבו ושמשותיהם נופצו. כוחות של משטרת זבולון, יחד עם כוחות שב"כ, הוזעקו למקום האירוע לאחר גילוי הכתובות.

אתמול בשעות הערב הפגינו מאות מתושבי הכפר במחאה על ריסוס הנאצות על המסגד ודרשו מהמשטרה לחקור ולמצות את הדין עם האחראים. "אנחנו לא יכולים לרסן את כל התושבים מלעשות מעשי תגובה טיפשיים ולכן קראנו למשטרה למצות את הדין", אמר לחדשות 2 באינטרנט השייח' מוחמד עומריה, האמאם של המסגד.

"קראנו לאנשים לרסן את עצמו ולא להלהיט את הרוחות", הוסיף עומריה. "בשנת 88 שרפו את המסגד ואז לא נמצאים האחראים למעשה הזה. לפני שנתיים אלמונים חיללו את בית הקברות של הכפר. לא מפסיקים להתנכל", טען עומריה.

אחד מתושבי הכפר הוסיף ואמר כי בלילה בו הוצת המסגד הוא הבחין בשלושה צעירים דתיים מטיילים באזור וכאשר שאל אותם למעשיהם, ענו לו כי הם מחפשים את כלבם שהלך לאיבוד. לדברי התושב, מאחר שהאמין להם, הוא עזב את המקום מבלי להתלונן במשטרה.