מסע הרס בכפר אבטין בקריות: כתובות נאצה והשחתת כלי רכב

פעולות "תג מחיר" מגיעות לתוך שטח ישראל? אלמונים ריססו הלילה כתובות נאצה על מסגד בכפר אבטין שבאזור הקריות. גם כלי רכב בכפר הושחתו. במשטרה ובשב"כ פתחו בחקירה, כשההערכה היא כי מדובר בפעילות של אנשי ימין קיצוני

שוב חשד למעשה אלים של הימין הקיצוני, ולראשונה - עמוק בתוך שטח ישראל ולא בשטחים: כתובות נאצה רוססו הלילה על קירות המסגד בכפר איבטין שסמוך לקריות. בין השאר רוססו סמלי מגן דוד, וכן כתובת "תג מחיר", "מיועד להריסה" ו-"על יהודה ושומרון תהיה מלחמה". במשטרה פתחו בחקירה.

גם על אחד מכלי הרכב בכפר רוססו כתובות דומות, מספר כלי רכב הושחתו, צמיגיהן נוקבו ושמשותיהן נופצו. כוחות של משטרת זבולון, יחד עם כוחות שב"כ, הוזעקו למקום האירוע לאחר גילוי הכתובות הבוקר. בשלב זה עדיין לא נעצרו חשודים במעשה, אך ההערכה היא כי מדובר בפעילות של אנשי ימין קיצוני.

לפני חצי שנה: מסגד הוצת בשומרון

לפני כחצי שנה הוצת מסגד בכפר יאסוף שבשומרון. במקום רוססו כתובות נאצה בעברית: "היכונו לתג מחיר". השריפה, שעדיין לא פוענחו נסיבותיה, כילתה את ספריית המסגד המלאה בספרי קוראן.

הפלסטינים האשימו מתנחלים יהודים במעשה, וטענו כי הוא בוצע בנקמה על הצו האוסר את המשך הבנייה בהתנחלויות, אולם עד כה לא התגלה מי האחראי למעשה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק