היום: האו"ם יאשר הטלת הסנקציות על אירן

מה שלא עזר בשלוש הפעמים הקודמות, אולי יעזור בפעם הרביעית: מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס היום על מנת לדון ולאשר את חבילת הסנקציות על אירן, במטרה למנוע את המשך תכנית הגרעין והטילים של הרפובליקה האיסלאמית. רוסיה צפויה לתמוך בהצבעה, אך כבר אתמול הדגישה: "הסנקציות לא תהיינה נרחבות"

ועכשיו - כל העולם נגדו: מועצת הביטחון של האו"ם צפויה היום להצביע על הטלת סנקציות חדשות על אירן. במידה שלא יהיו שינויים של הרגע האחרון, צפויה המועצה לאשר את הסנקציות, במה שייחשב לגל הרביעי של הסנקציות על הרפובליקה האיסלאמית. במערב משוכנעים כי הסנקציות החדשות תאושרנה.

בין הסנקציות אותן צפויה מועצת הביטחון לאשר - הטלת הגבלות על 41 חברות אירניות להן קשרי מסחר בינלאומיים, איסור על כל פעילות הקשורה לטילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים וכן איסור על כריית אורניום ורכישת מסוקי קרב וטילים.

כך אירן מתחמקת מהסנקציות

ההצבעה צפויה להיערך ב-16:00 שעון ישראל, ורוסיה צפויה להצביע בעדן. ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, אישר אתמול במסיבת העיתונאים המשותפת עם עמיתו הטורקי רג'ב טאיפ ארדואן כי רוסיה אכן תתמוך בסנקציות - אולם הדגיש כי "הן אינן צריכות להיות נרחבות". עם זאת, ברזיל וטורקיה צפויות להתנגד לחבילת הסנקציות - למרות שהנוסח שלהן אושר בין חמש החברות הקבועות במועצת הביטחון.

אמש חשף העיתון "ניו יורק טיימס" כי אירן עוקפת בשיטתיות את הסנקציות, וחברת הספנות האירנית "איריסל" מקימה חברות קש באירופה ובאסיה כדי להסוות את זהות אוניותיה. בכך, מצליחה החברה להתחמק מהסנקציות שהוטלו עליה בגין היותה חברה המסייעת לפיתוח תכנית הגרעין והטילים באירן.

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק