צפו: תמונות חדשות שצילמו פעילי המרמרה

אתר האינטרנט הרשמי של ארגון ה-IHH שעמד מאחורי המשט, מפרסם הבוקר תמונות נוספות מפי הפעילים שהתעמתו עם לוחמי השייטת על סיפון המרמרה. למרות הגינוי מצד ארדואן על השירות שהתמונות עושות להסברה הישראלית, מתפרסמות עדויות נוספות על הקרב שהתחולל: "החזקנו את החיילים בידינו, הם היו חסרי אונים"

השפלה או תרומה להסברה הישראלית? אתר רשמי של ארגון ה-IHH מפרסם הבוקר תמונות נוספות מהקרב שהתחולל על סיפון ה"מאווי מרמרה", בין חיילי שייטת 13 לנוסעים שמתיימרים להיקרא "פעילי שלום".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נוסף לתמונות, מתפרסמות בעיתון "הורייט" - שפרסם אתמול לראשונה תמונות שטרם נראו מרגעי האימה על הספינה - ראיונות שנערכו עם כמה ממשתתפי המשט שהתעמתו עם החיילים על סיפון. הפעילים מתארים במילים קשות את שהתרחש על הספינה.

"שלושה חיילי הקומנדו הישראלי היו חסרי אונים בידיים שלנו", תיאר אחד מהם, "הסתכלתי לתוך עיניהם של שלושה ילדים אלה, בעיניהם היה פחד אלוהים. לא היה להם שמץ של תקווה להישאר בחיים".

לטענת הפעילים, הם הצליחו להשתלט על שלושה מלוחמי השייטת, והכניעו אותם למספר דקות. יחד עם זאת, תמונות נוספות שמתפרסמות היום מציגות לראשונה מספר פעילים שהיו על הספינה, שהגישו עזרה ראשונה לחלק מהחיילים שנפצעו. בתמונות נראים הפעילים, כשהם לבושים בחליפות הצלה כתומות, מגישים סיוע ללוחמים החבולים והמדממים.

התמונות שצונזרו בצה"ל - פורסמו בעיתון הטורקי

התמונות שמתפרסמות הבוקר מצטרפות לתמונות שפורסמו אתמול בעיתון "הורייט", אותן צילמו כמה פעילים על הסיפון, ובהן נראים כמה מחיילי השייטת פצועים, מותקפים ומדממים. גם מדיהם של החיילים קרועים, כתוצאה מהמאבק הקשה עם הפעילים על הסיפון. יש לציין כי בדובר צה"ל מחזיקים בתמונות דומות ואף זהות, אך הן לא פורסמו במתכוון. ראש ממשלת טורקיה ראג' טאיפ ארדואן גינה את פרסום התמונות וטען כי הן משרתות את האינטרסים של מדינת ישראל.

בעיתון הטורקי לא חסכו בתיאורים שיביכו את חיילי השייטת ויציגו את לוחמי יחידת העילית הישראלית כנמושות. "דמעות הקומנדו", זו הכותרת שנתנו עורכי העיתון לסדרת התמונות, במטרה להעצים את ההשפלה.

בתגובה לפרסום התמונות נמסר מצה"ל כי "הצילומים המובאים הם ההוכחה הברורה והניצחת לאמירות החוזרות ונישנות של צה"ל, כי על גבי הסיפון עלו שכירי חרב שכל כוונתם הייתה להרוג את החיילים. התמונות היו יכולות יהיראות אחרת אילו החיילים היו בוחרים לירות בכל אזרח שהתקרה אליהם. רק מתוך העצמה ומתוך ההבנה העמוקה של האירוע, הצליחו לוחמי השייטת להבחין בין פעיל שלום לבין טרוריסט".

"פעילי השלום" - חמושים באלות ובסכינים

ביום שבת האחרון פרסם דובר צה"ל תמונות חדשות של נוסעי ה"מרמרה", ובהן ניתן לראות כי אחד הנוסעים היה חמוש באקדח. פעילים אחרים תועדו במוטות ברזל וכלי נשק נוספים.

כוח של חיל הים משייטת 13 השתלט בשבת בבוקר על ספינה נוספת במשט ועליה פעילים אירים שהיו בדרכם לעזה. למרות שתחילה הם התעלמו מאזהרות צה"ל, בסופו של דבר הפעילים לא הפעילו שום התנגדות ואפשרו לצה"ל להשתלט על הספינה ולהשיט אותה לנמל אשדוד.

עם צאת השבת, התפרסם סרטון נוסף בו נראית סירה של חיל הים כשהיא נצמדת לספינה רייצ'ל קורי, שעה שקפטן הספינה ריכז את הפעילים על הסיפון. לאחר מספר דקות עלו החיילים על הסיפון באמצעות סולם חבלים שזרקו להם הפעילים ושוחחו עמם. מתיעוד הגעת החיילים עולה שהפעולה התבצעה ללא התנגדות.

עם הגעת הספינה לנמל אשדוד, כוחות צה"ל יפרקו ממנה את הציוד לבדיקה שלאחריה - יועבר הציוד לתושבי הרצועה. הפעילים שהפרו את הנחיות צה"ל לא ייעצרו, בניגוד למה שקרה עם הספינות האחרות בתחילת השבוע, אלא יועברו בחזרה לספינה לאחר שהסחורה תורד ממנה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על ההשתלטות על הספינה רייצ'ל קורי ואמר כי "ראינו את ההבדל בין משט של פעילי שלום, שאנחנו לא מסכימים איתם אבל מכבדים את זכותם להביע דעה שונה משלנו, לבין משט שנאה שאורגן על ידי קיצונים אלימים תומכי טרור".

עוד הוסיף נתניהו כי "בשני המשטים מדינת ישראל נהגה בדיוק באותו הליך, כדי לאכוף את הסגר הימי, למנוע הברחת נשק לחמאס, ולאפשר לסחורות אזרחיות להיכנס לעזה לאחר בידוק".

ראש הממשלה הדגיש את ההבדל בין הספינה "מרמרה" לשאר כלי השיט ואמר כי בספינה המתינו לחיילים פעילי קיצוניים עם גרזנים וסכינים. "ישראל תמשיך לשמור על זכותה להגנה עצמית. לא נאפשר להקים נמל אירני בעזה", הוסיף.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון