השייח אבו טיר ושלושה בכירי חמאס גורשו מישראל

תעודות הזהות של ארבעת בכירי חמאס ובראשל השייח מחמוד אבו טיר, נשללו היום בחקירתם במשטרת ירושלים. הרשויות בישראל הבהירו לארבעה, שסירבו להתפטר מהמועצה המחוקקת הפלסטינית, כי עליהם לעזוב את שטחה של ישראל עד סוף החודש אחרת ייעצרו

אבו טיר מגורש מישראל (חדשות 2)

השייח מחמוד אבו טיר ושלושה פעילי חמאס, תושבי מזרח ירושלים עוכבו היום לחקירה במשרד המיעוטים ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים. בעקבות החלטת בג"צ, על רקע סירובם להתפטר מהמועצה המחוקקת הפלסטינית - המזוהה עם ארגון החמאס, נטלו מהם החוקרים את תעודות הזהות הכחולות שברשותם.

לארבעת הנחקרים ובראשם אבו טיר, הובהר כי עליהם לעזוב את שטחה הריבוני של ישראל עד תחילת יולי, אחרת ייעצרו.

נחקר ביום ששוחרר מהכלא

רק לפני כשבועיים נחקר "השייח הכתום", ביום ששוחרר מהכלא הישראלי לאחר שריצה מאסר של ארבע שנים.

אבו טיר שזכה לדמות בתכנית "ארץ נהדרת" מכיר היטב את החיקוי שלו. כשנשאל האם הוא יודע את הסיבה שבגללה הוא כל כך מוכר בישראל, ענה אבו טיר בחיוך: "אתם יודעים ואני יודע, אז חאלס. אתה מתכוון לחיקוי שלי בארץ נהדרת?".

אבו-טיר נעצר בחודש יוני 2006, בעקבות חטיפתו של גלעד שליט סמוך לכרם שלום. לאחר שחרורו הבוקר אמר אבו-טיר לחדשות 2 באינטרנט: "אני לא אוהב שגלעד שליט בשבי כמו שאני לא אהבתי להיות בשבי". לדבריו, אפשר להגיע להסכם בין ישראל לחמאס ולהחזיר אסירים פלסטינים בתמורה לגלעד. בכיר החמאס אף התייחס לתהליך השלום, וטען כי אפשר לסגור את המשא ומתן בין הצדדים תוך שעה בלבד.

אבו-טיר, אחד מסמלי חמאס וחבר פרלמנט מטעם התנועה, ריצה 43 חודשי מאסר בכלא עופר. הוא נעצר על ידי צה"ל במבצע "גשמי קיץ" לפני כמעט ארבע שנים, יחד עם 59 אנשי חמאס נוספים, שלושה ימים לאחר שחוליית חמאס תקפה את הטנק של גלעד שליט וחטפה אותו לרצועת עזה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בפייסבוק מחדשות 2?