הכירו את "פעילי השלום" מהמשט לעזה

ארבעה ימים חלפו מאז השתלטות צה"ל על משט המחאה לעזה, וכעת כבר ברור כי מי שכונו "פעילי שלום" הגיעו אל הספינות מסיבות אחרות לגמרי. רבים מהמשתתפים הם פעילים פוליטיים קיצונים, חלקם חלמו למות כשהידים על הסיפון ורובם הגדול רצה לנקום בישראל. פעילי המשט - "תעודת זהות"

אם גם אתם תהיתם מי אלו בדיוק "פעילי השלום" שהיו על ספינות המשט לעזה ואירגנו את ניסיון הלינץ' בחיילי צה"ל במהלך ההשתלטות - עכשיו כבר ברור שמדובר בחבורה של פעילים איסלאמיים קיצוניים ואלימים, שחלקם חלמו לנקום בישראל ולהפוך לשהידים. את הפרטים האישיים על הפעילים פירסם המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון (MEMRI).

אחד מהפעילים הבולטים ביותר במשט, שתועד על הספינה כשהוא אוחז בשבריה ענקית, הוא שיח' מוחמד אל-חזמי. בתחילה חשבו בצה"ל שמדובר באחד הפעילים הטורקים, אולם בהמשך התברר שמדובר בלא פחות מחבר הפרלמנט התימני הנושא דרכון דיפלומטי.

אל-חזמי הגיע למשט בליווי שני חברי פרלמנט נוספים מתימן החברים במפלגה האיסלאמית "אל אצלאח". אחד מהם, השיח' שהזאע אל-מסוורי, התפרסם בעבר לאחר לאחר שהביע עמדות אנטי-אמריקניות קיצוניות.

הכתב חלם לנקום את מות משפחתו

לבנון שיגרה אל המשט משלחת גדולה למדי, שישה משתתפים, ומי שעמד בראשה הוא ד"ר האני סולימאן, שהתנדב בשנת 2006 לשמש כסניגורו של הטרוריסט היפני קוזו אוקומוטו.

שלושה חברים נוספים במשלחת הלבנונית הם עיתונאים של רשת "אל-ג'זירה". אחד המשתתפים, חוסין שכר המכונה "אבו אל-שהאדאא", טען כי המשט עבורו הוא 'הזדמנות לנקום את מות משפחתו במלחמת לבנון השנייה'.

משתתף לבנוני נוסף הוא הכתב עבאס נאצר שהועסק בעברו ברשת "אל מנאר" של חיזבאללה ובערוץ האירני "אל עאלם". בין הפעילים על הסיפון היתה גם משלחת מצרית שכללה שניים מחברי סיעת האחים המוסלמים בפרלמנט.

האזרחית הסורית הבולטת בין משתתפי המשט היתה שדא ברכאת, נציגת "האגודה האזרחית להתנגדות לציונות ולסיוע לפלסטין", אשר לדברי בעלה לקחה חלק במשט כדי לבקר בביתו של השייח' אחמד יאסין ו"לנשום את ריח המקום בו הוא חי".

"להגיע לעזה או למות כשהידים"

הפרופסור התימני עבד אל-פתח, המתגורר ברצועת עזה, התראיין לתכנית טלוויזיה בה אמר: "למרות רצונם הגדול של הפעילים להגיע לחופי עזה, האפשרות למות מוות קדושים היא יותר מושכת עבורם".

אל-פתח הוסיף כי הפעילים חיכו לדבר אחד מתוך שניים, למות כשהידים או להגיע כמנצחים לחופי עזה. בנוסף עולה מדיווחי אל-ג'זירה כי הפעילים שישבו על סיפון הספינות שעשו את דרכם לעזה שרו שירים המקדשים "מות גיבורים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות


הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון