נתניהו מציע: כוח בינלאומי יפקח על הסחורות הנכנסות לרצועה

יוזמה חדשה של ראש הממשלה, בניסיון להפחית מהלחץ הבינלאומי: בשיחה עם טוני בלייר הציע היום בנימין נתניהו לאפשר לכח בינלאומי לפקח על כניסת הסחורות לרצועת עזה - מנמל אשדוד או נמל אל-עריש. עם זאת הדגיש: לא ניתן להכניס נשק לרצועה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מוכן לשלם בסחורות לעזה, כדי לספק סוף סוף סחורה מדינית לישראל. נתניהו יוזם מהלך לפיו כוח ימי בינלאומי יוכל לפקח ולבדוק כל ספינה שמעוניינת להיכנס עם אספקה לעזה, כדי למנוע את כניסתם של אמצעי הלחימה וחומרים תומכי לחימה כמו ברזל ובטון לבניית הבונקרים של חמאס.

נתניהו מציע כי הפיקוח הזה יוכל להתבצע בנמל אשדוד או בנמל אל-עריש במצרים, על ידי כוח ימי בינלאומי. המהלך הזה עולה משיחה שקיים נתניהו היום עם טוני בלייר, במהלכו הבהיר נתניהו לבלייר: "אנחנו רוצים לאפשר כניסה של סחורות לעזה, אך לא נוותר על זכותנו למנוע הכנסת נשק לחמאס". במהלך הזה מביע ראש הממשלה נכונות להקל על עזה כדי להרחיב את הערוץ ההמוניטרי.

ה"רייצ'ל קורי" מתעכבת

החלטת נתניהו מגיעה על רקע ההחרפה ביחסים המדיניים עם טורקיה בעקבות מותם של פעילים טוריקיים על המשט. בתוך כך דיווחה הערב רשת CNN כי הספינה האירית "רייצ'ל קורי", שמפליגה לכיוון רצועת עזה בכוונה להסיר את המצור, שבה על עקבותיה ועגנה בנמל טורקי. ההערכה היא כי אנשי הצוות של הספינה מצטיידים באמצעי שידור נוספים, מצלמות וככל הנראה מתכוונים להמשיך בקרוב בדרכם לכיוון עזה עם הציוד הנוסף.

בישראל כבר הודיעו בימים האחרונים כי חרף התקרית עם ספינת ה"מרמרה", גם המשט הזה ייעצר בלב ים, ולא יורשה להיכנס לרצועה. בשעות הבוקר התקבלו דיווחים לפיהם ראשי המשט האירי לא מתכוונים להתעמת עם חיילי צה"ל ולכן יפרקו את הציוד ההומניטרי שעל סיפון האנייה בנמל אשדוד, על מנת שישראל תעבירו לתושבי רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל