ספינת ה"רייצ'ל קורי" עצרה להצטיידות בנמל טורקיה

בעוד שבישראל עדיין מתעסקים ב"מרמרה", ספינת סיוע נוספת בדרכה לרצועה. "רייצ'ל קורי", שיצאה מאירלנד הייתה צפויה להגיע בקרוב למים הטריטוריאליים של ישראל - אך הערב דווח כי היא מתעכבת בשל עגינה לשם הצטיידות בנמל טורקיה

המשט הבא סוטה ממסלולו: רשת CNN מדווחת הערב כי הספינה האירית "רייצ'ל קורי", שמפליגה לכיוון רצועת עזה בכוונה להסיר את המצור, שבה על עקבותיה ועגנה בנמל טורקי. ההערכה היא כי אנשי הצוות של הספינה מצטיידים באמצעי שידור נוספים, מצלמות וככל הנראה מתכוונים להמשיך בקרוב בדרכם לכיוון עזה עם הציוד הנוסף.

בישראל כבר הודיעו בימים האחרונים כי חרף התקרית עם ספינת ה"מרמרה", גם המשט הזה ייעצר בלב ים, ולא יורשה להיכנס לרצועה. בשעות הבוקר התקבלו דיווחים לפיהם ראשי המשט האירי לא מתכוונים להתעמת עם חיילי צה"ל ולכן יפרקו את הציוד ההומניטרי שעל סיפון האנייה בנמל אשדוד, על מנת שישראל תעבירו לתושבי רצועת עזה.

ספינת הסיוע "רייצ'ל קורי", נקראת על שם אזרחית אמריקנית שנהרגה ברצועת עזה בשנת 2003 מירי של חיילי צה"ל. הספינה, ועליה פעילים פרו פלסטינים, יצאה ממלטה לכיוון חופי עזה ביום שני בדרכה לחופי ישראל, והיא צפויה להגיע לאזורנו בסוף השבוע הקרוב.

פעיל במשט: "רציתי להיות שהיד"

בתוך כך נמשכים הניסיונות להוכיח כי "משט השלום" היה למעשה משט טרור. עדות חדשה שמפרסם אחר הצהריים דובר צה"ל, חושפת כי כוונותיהם של חלק מפעילי המשט היה להפוך לשהידים במהלכו. בקטע מראיון עם אחד מפעילי המשט בטרם גירושו, הודה הפעיל כי אכן התכוון לכך.

"בפעם הראשונה רציתי להיות שהיד ולא היה לי מזל", אומר הפעיל מול המצלמה. "בפעם השנייה שרציתי להיות שהיד (כשהוא מתכוון לפעם הזו על המשט) זה לא עבד. אני מקווה שבפעם השלישית זה יצליח".

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש נמתחה בישראל ביקורת על החלטת הקבינט להורות על שחרורם של כל פעילי המשט בתוך 48 שעות, בטענה כי הזמן הקצר בו שהו במעצר לא הספיק על מנת לגבות מהם עדויות מספיקות למקרה בו תוקם ועדת חקירה בינלאומית. כעת מתברר, כי ייתכן שחלק מהעדויות עשויות היו להועיל במקרה הזה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל