הותר לפרסום: חייל צה"ל נהרג בתאונת אימונים

סמ"ר עומרי שושן מחטיבת גבעתי נהרג במהלך תאונת אימונים בבסיס צה"ל בדרום. מחקירה ראשונית עולה כי הוא נורה בגבו מסיבה שטרם ברורה. למרות ניסיונות ההחייאה, מת הטירון מפצעיו. בצה"ל ממשיכים לבדוק את נסיבות האירוע הקשה

 הותר לפרסום: סמ"ר עומרי שושן (19) מגן יבנה הוא חייל צה"ל נהרג בתאונת אימונים בדרום הארץ. מחקירה ראשונית עולה כי שושן נורה בגבו במהלך אימון ירי, אך טרם ברורות הנסיבות שהובילו למחדל. ההודעה על מותו נמסרה למשפחתו.

דובר צה"ל התיר לפרסום כי החייל מחטיבת גבעתי נורה בגבו במהלך אימון בירי חי, שנערך בבסיס הטירונים של גבעתי בהר קרן של החטיבה המרכזית שגיא, המגנה על גבול ישראל מצרים.

בעקבות האירוע הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף סמי תורג'מן, על הפסקת האימונים באש חיה בכלל יחידות צה"ל. מפקד פיקוד הדרום, אלוף יואב גלנט, הנחה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות מפקד בדרגת אלוף-משנה לבדיקת נסיבות האירוע.

בנוסף פתחה המשטרה הצבאית החוקרת בחקירת האירוע, ועם סיומה יועברו ממצאיה לעיון וחוות דעת של הפרקליטות הצבאית.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדצמבר האחרון: 2 הרוגים בתאונות אימונים

בחודש דצמבר האחרון נהרג רב"ט מור כהן, חייל בן 18 מגדוד 12 בגולני, בתאונת אימונים של החטיבה ברמת הגולן. מבדיקת המקרה עלה כי כהן, תושב עפולה עילית, נפגע בראשו מקליע שירה אחד מחבריו ונפצע אנושות בראשו. הודעה נמסרה למשפחתו.

מן העדויות מהשטח התברר כי במהלך תרגיל חוליה של פלוגת אימון, שהתקיים במתקן לוחמה בשטח בנוי בזעורה שברמת הגולן, בוצעה תרגולת הכולל ירי חי. במהלך התרגולת חדר כדור את קיר מבנה האימונים ואת אמצעי הבטיחות, יצא מצידו השני ופגע בראשו של החייל. לאחר המקרה פונה החייל במסוק לבית החולים בקרית שמונה, אך הוא מת מפצעיו במהלך הפינוי.

כשבועיים קודם לכן לוחם שייטת 13, סמל גל אזולאי בן 19 מזכרון יעקב, נהרג בתאונת אימונים בסמוך לנמל אשדוד. מחקירת האירוע עולה כי במהלך אימון צלילה שגרתי הבחין שותפו של הלוחם לצלילה ביחידת הקומנדו של חיל הים כי הוא במצוקה וניסה לחלץ אותו מהמים. לאחר ניסיונות החייאה שנערכו לו בחוף, קבע רופא צבאי את מותו של החייל.

החייל צלל במסגרת אימון צלילה שגרתי של צוות חניכים במסלול ההכשרה של שייטת 13. מפקד חיל הים, האלוף אלי מרום, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת האירוע. במקביל נפתחה חקירת המשטרה הצבאית החוקרת.