ראאד סלאח: החיילים ניסו להרוג אותי

באום אל-פחם מתכוננים לקבלת הפנים החגיגית לאחר שחרורו של השייח ראאד סלאח למעצר בית. בפתח הדיון כינה ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית את פעולת צה"ל "פשע" וטען: החיילים על הספינה ניסו להרוג אותי. צפו בסלאח תוקף

למרות ההחלטה לפני יומיים להאריך את מעצרו של השייח' ראאד סלאח, קבע בצהריים בית משפט השלום באשקלון כי יש לשחרר למעצר בית את ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית יחד עם שלושה ערבים-ישראלים נוספים שהשתתפו במשט בדרך להסרת המצור על עזה. בפתח הדיון טען סלאח כי לוחמי השייטת ניסו להרוג אותו. "הם ירו לעבר מישהו שחשבו שהוא אני", האשים. "הם פגעו בו והוא קיבל את הזכות להיות שאהיד".

"חטפו אותנו מלב ים וזהו פשע מלחמה", התרעם השייח' ופנה לשלטונות הטורקיים להגן עליו ועל חבריו. "היינו תחת חסותם", הסביר.

בעקבות החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני לשחרר גם את שבעת העצורים שזוהו בבירור על-ידי חיילי צה"ל כמי שהיו מעורבים בתקיפתם, קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי יש ליצור שוויון בין המגורשים לבין העצורים הערבים-ישראליים. על פי החלטת בית המשפט ישהו סלאח וחבריו במעצר בית של חמישה ימים וזאת בערבות עצמית של 150 אלף שקלים.

באום אל-פחם, עירו של השייח', מחכים לשובו ונערכים לקבלת פנים חגיגית לכבוד בכיר התנועה האיסלאמית, זאת על אף שסלאח עצמו ביקש לשמור על איפוק בשל האירועים האלימים. במקביל מתרעמים מקורביו על העובדה שלמרות החלטת המשטרה כי אין תשתית ראייתית למעורבות סלאח בתקיפת לוחמי השייטת, החקירה בעניינו תימשך.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות