עוד פרובוקציה? חמאס מונע העברת הסיוע לעזה

המשרד המתאם פעולות הממשלה בשטחים ניסה להעביר באמצעות ארגוני הסיוע הבינלאומיים הפועלים בעזה את המטען וציוד הסיוע ההומניטרי שהיה על הספינות לרצועת עזה. אולם חמאס מונע את הכנסת ציוד הסיוע לרצועה "עד שכל העצורים ישוחררו"

אחרי ההסתבכות בלב ים והסערה הבינלאומית שפרצה בעקבות הקרב על סיפון המרמרה, המשרד המתאם פעולות הממשלה בשטחים ניסה להעביר באמצעות ארגוני הסיוע הבינלאומיים הפועלים בעזה את המטען וציוד הסיוע ההומניטרי שהיה על הספינות לרצועת עזה.

אולם למרבה התדהמה, חמאס מנע היום את העברת הציוד והסחורות שנפרקו מהספינות. השר לעניינים חברתיים בחמאס אמר כי ארגונו לא יקבל את הסיוע עד שכל העצורים ישוחררו ממעצר.

מוקדם יותר: מהומה במליאת הכנסת

בשעות הצהריים הגיעה ח"כ חנין זועבי למליאת הכנסת במה שכינתה "עוד יום עבודה". יום העבודה הזה הפך למהומה חסרת תקדים במשכן, שכמעט הפכה למכות. ח"כ יוחנן פלסנר קרא לעברה של זועבי "לכי לעזה, אולי שם יקבלו רווקה בת 38".

חברת הכנסת מירי רגב הפליאה להשתמש בשפה הערבית וקראה לעבר זועבי: "רוחי לעזה יא בוגדת". סגן יו"ר הכנסת ח"כ כרמל שאמה התקשה לנהל את הדיון והוציא מהאולם במהלך הדיון את חברי הכנסת טאלב א-סאנע, יואל חסון, איברהים צרצור, אלי אפללו וג'מאל זחאלקה. לאחר שזועבי עלתה לדוכן שאמה נאלץ להפסיק את הדיון לאחר שפרצה מהומה במליאה, כשתגרה פרצה בין זועבי לבין ח"כ אנסטסיה מיכאלי.

סיוע הומניטרי ואמל"ח רב

בתוך כך, עוד ועוד סרטונים ממשיכים להגיע ותיעודים נוספים של מה שעבר על החיילים מתפרסמים. בסרטון שפורסם היום ניתן לראות את סירת הגומי של הלוחמים כשהיא נצמדת לדופן הספינה "מרמרה". כבר בשלב הזה מתחילה הפעולה האלימה מצד משתתפי המשט: בין היתר מושלך לעבר הסירה רימון הלם, וכן ארגז כלים שנועד לפגוע בלוחמים. 

בהמשך ניתן לראות כיצד "פעילי השלום" מנופפים במוטות הברזל ובשרשראות לעבר הלוחמים, משליכים אבנים וחפצים שונים ואף מזרימים מים בצינורות לעבר סירת הלוחמים, הכל במטרה לעכב את ההשתלטות. המשמעות: המוטות ששימשו להכאת הלוחמים הוכנו מראש, ולא הופעלו רק בתגובה לפעולה ה'אלימה' של צה"ל, כפי שטוענים משתתפי המשט.