תיעוד: רימון הלם על סירת לוחמי השייטת

קטע וידאו חדש שמפרסם צה"ל מתעד את הרגעים הראשונים שלפני העימות הקטלני. בתיעוד ניתן לראות את סירת הלוחמים נצמדת לדופן הספינה, וכבר בשלב הזה מתחילה המהומה: "פעילי השלום" משליכים לעבר הלוחמים רימון הלם, אבנים וחפצים שונים, ואז מנופפים במוטות הברזל - הרבה לפני שהלוחמים עלו בכלל על הסיפון. כך זה נראה

המשט שהסתבך: בצה"ל מנסים להיאבק בגל ההסברה הערבי, שכולל גם "עדויות" בעלות גוון אנטישמי מובהק, ומשחררים היום תיעוד חדש של הרגעים שלפני ההשתלטות של לוחמי השייטת על המשט.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשדובר צה"ל יפרסם תמונות נוספות מההשתלטות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתמונות שלפניכם ניתן לראות את סירת הגומי של הלוחמים כשהיא נצמדת לדופן הספינה "מרמרה". כבר בשלב הזה מתחילה הפעולה האלימה מצד משתתפי המשט: בין היתר מושלך לעבר הסירה רימון הלם, וכן ארגז כלים שנועד לפגוע בלוחמים. 

בהמשך ניתן לראות כיצד "פעילי השלום" מנופפים במוטות הברזל ובשרשראות לעבר הלוחמים, משליכים אבנים וחפצים שונים ואף מזרימים מים בצינורות לעבר סירת הלוחמים, הכל במטרה לעכב את ההשתלטות. המשמעות: המוטות ששימשו להכאת הלוחמים הוכנו מראש, ולא הופעלו רק בתגובה לפעולה ה'אלימה' של צה"ל, כפי שטוענים משתתפי המשט.

"הם יורים עלינו, יש להם נשק חי!"

אתמול פורסמו תמונות חדשות של המבצע ובהן הרגעים בהם פתחו הפעילים באש לעבר לוחמי הקומנדו הימי המופתעים.

"הם יורים עלינו. יש להם נשק חי למטה!", צעק אחד החיילים. מיד לאחר מכן התפכחו הלוחמים, החליפו את רובי הצבע בכלי נשק חיים והשיבו אש. כתוצאה מהמפגש הקטלני נהרגו תשעה פעילים.

במקביל ממשיכים בצבא לחקור את נסיבות העימות בלב ים ומגלים עוד פרטים על המעורבים בתקרית הקטלנית. במהלך הכינוס המיוחד של הקבינט המדיני-ביטחוני אתמול דיווח מפקד חיל הים האלוף אליעזר (צ'ייני) מרום כי בכיסיהם של חלק מההרוגים באירוע נמצאו אלפי דולרים במזומן.

על פי הערכות מערכת הביטחון, מדובר בשכירי חרב שעלו לספינה להתעמת עם לוחמי חיל הים. בנוסף חושדים בצה"ל כי חלק מהפעילים תכננו להעביר כספים להנהגת החמאס.

במהלך הדיון בקבינט קיבלו השרים תדריך ראשוני לגבי המבצע ודנו בהשלכות השתלטות צה"ל על המשט. כמה מחברי הקבינט קראו שלא לאפשר לשני המטוסים הטורקים שנחתו בארץ להחזיר את פצועי ספינת "המרמרה" בשל מעורבותם בתקרית. השרים עסקו גם במשבר המחריף מול אנקרה ואמרו כי ארדואן עושה הכול כדי להגיע לעימות מול ישראל.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות