חאלד משעל מחבק את ארדואן: "מזדהה עם טורקיה והעם הטורקי"

בניסיון נוסף לחזק את היחסים עם הטורקים, דווקא בעקבות המשבר עם ישראל, מביע ראש הלשכה המדינית של חמאס הזדהות עם טורקיה וטוען: "היא שילמה את המחיר היקר ביותר בתקרית. לה יש את התפקיד החשוב ביותר בשבירת המצור". על שליט אומר משעל: "אין חדש"

משעל. מחבק את ארדואן (AP)

"אני קורא לכולם להזדהות עם טורקיה והעם הטורקי. היא זו ששילמה את המחיר היקר ביותר מהפשע שביצעה ישראל" - כך אומר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בהתייחסו לתקרית המשט בה נהרגו תשעה פעילים טורקים. בראיון לעיתון "אל-חייאת" הרואה אור בלונדון התייחס משעל בהרחבה לתקרית ולעניינים נוספים.

"טורקיה היא המדינה בעלת התפקיד הרם ביותר בשבירת המצור", אמר משעל. "באמצעות המשט וגורמים נוספים, הצליחה לארגן אותו ולהוציאו לדרך". משעל הביע תקווה כי המשט "יהווה את הפרק האחרון בתולדות המצור על רצועת עזה".

"אין כל חדש בעניין שליט"

ארדואן. מגיב בחריפות (רויטרס)
"ישראל ביצעה מעשה פירטים במים הבינלאומיים", הוסיף ראש הלשכה המדינית של חמאס. "יש לשפוט את ההנהגה הישראלית על פשעיה, אך מועצת הביטחון מושפעת מהאמריקנים ובחסותה תבצע היישות הציונית פשעים נוספים".

בעניין החייל החטוף גלעד שליט, אמר משעל: "אין כל חדש במגעים. ראש הממשלה נתניהו דחה את ההצעה האחרונה של המתווך הגרמני, וגם ארצות הברית לוחצת עליו שלא לקבל את העסקה במתווה הנוכחי".

אמש דיווח פרשננו אהוד יערי כי בחמאס שוקלים לשנות את מדיניות הפעילות מול ישראל. במקום להמשיך בפעולות הצבאיות, ישנם קולות בחמאס התומכים בסיועה של טורקיה ב"דרכי שלום", לכאורה, על מנת להביא לשבירת המצור. 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

לוחמי השייטת מדברים: "פוצצו אותנו במכות"

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות