הוארך בשבוע מעצרו של ראאד סלאח

בית המשפט האריך בשבוע את מעצרו של ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית. השופטת: שחרורו יביא לשיבוש הליכי חקירה ויסכן את שלום הציבור. במהלך הדיון הפגינו עשרות מפגינים מחוץ למבנה בקריאות נגד סלאח וכ-50 מתומכיו שהגיעו למקום

אחרי דיון ארוך החליט בית משפט השלום באשקלון להאריך את מעצרו של השייח' ראאד סלאח בשבעה ימים בעקבות השתתפותו במשט לעזה.

יחד עם ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית הוארך מעצרם של מוחמד זיידן, ראש ועדת המעקב של ערביי ישראל, של מנהיג הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית ושל אדם נוסף.

החשדות המיוחסים לסלאח וחבריו: ניסיון כניסה לשטח צבאי, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות,חבלה חמורה, קשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה, תקיפת עובד ציבור, התקהלות אסורה, התפרעות, עבירות בנשק וניסיון להפרת הוראה חוקית.

השופטת דינה כהן כתבה בהחלטתה כי "קיים חשד סביר לכך שהחשודים עברו את העבירות המיוחסת להם". עוד ציינה השופטת כהן כי "בהתחשב בכך שהחקירה מצויה בשלביה המאוד ראשוניים, הרי שבשלב זה חומר החקירה מצביע על "יסוד סביר" לצורך השלב הזה של ההליך". כמו כן שוכנעה השופטת כי "שחרור המשיבים יביא לשיבוש הליכי חקירה ויסכן את שלום הציבור".

במהלך הדיון בבית המשפט הפגינו עשרות מפגינים מחוץ למבנה בקריאות נגד סלאח וכ-50 מתומכיו שהגיעו למקום. המפגינים נשאו דגלי ישראל ומחו על פעולות סלאח וחבריו על הספינה הטורקית ותקיפת כוח השייטת באלות ובנשק קר. בסמוך להפגנה נמצאים כוחות משטרה ויס"מ אשר חוצצים בין הנצים ומונעים מההפגנה להפוך לתגרה בין הקבוצות.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות