ח"כ זועבי: אם חיילים באים עם אקדחים, זה הגיוני להרים כל דבר מהרצפה

יממה לאחר שהורדה מספינת המרמרה, ממשיכה ח"כ חנין זועבי לכנות את המשט לעזה "הומניטרי", לתקוף את מדיניות ההסברה של צה"ל ולהצדיק את תקיפת החיילים. "אם מאות חיילים באו עם אקדחים שלופים, זה הגיוני להרים כל דבר מהרצפה כדי להגן על עצמך", אמרה. צפו בדברים

עמדתה של ח"כ חנין זועבי ממפלגת בל"ד לגבי השתלטות כוחות השייטת על ספינת המרמרה ידועה לכולם. היום, לאחר שהורדה מסיפון הספינה, התפנתה זועבי להפיץ את דעותיה במסיבת עיתונאים וגם בראיונות לכלי התקשורת בארץ ובעולם.

זועבי בחרה להתעלם מאמצעי הלחימה שהיו על הספינה, ומהתמונות בהן נראים אותם פעילים שהיו על הספינה מכים את חיילי צה"ל. "זה היה משט הומניטרי", מתעקשת חברת הכנסת. "צה"ל אמנם הפיץ צילומים של החיילים שלו מוכים, אבל הם לא הראו את התמונות שאני ראיתי בעיניים שלי".

בסיום דבריה, בחרה זועבי לתקוף את ישראל, שלדבריה הפרה את החוק הבינלאומי, ובנוסף להצדיק את האלימות שנקטו אותם פעילים כנגד החיילים. "היו מאות חיילים שהגיעו לספינה", ציינה, "אם הייתי לבד, וגם אם הייתי עם עוד 600 כמוני, והיו באים החיילים לתקוף אותי לא הייתי מרימה כל דבר מהרצפה?". "החיילים באו עם אקדחים", סיכמה, "ולהגן על עצמך בכל דרך זו פעולה אנושית".

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות