ח"כ חנין זועבי: "ישראל חטפה ורצחה אנשים בלי נשק"

חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) הייתה בין הפעילים שהשתתפו במשט הסיוע שהפך לשדה קרב בלב ים. לאחר ההשתלטות על הספינה היא נעצרה יחד עם פעילים נוספים ושוחררה בתום חקירה קצרה. בראיון ראשון מאז השחרור מספרת זועבי על מה שעבר עליה במהלך המשט. הצטרפו לשידור החי

בין הנוסעים הרבים שהיו על משט הסיוע לעזה הייתה גם חברת הכנסת חנין זועבי (מבל"ד), שביקשה להגיע לרצועה בניגוד להוראות מערכת הביטחון הישראלית. יממה אחרי ההשתלטות על הספינה, כינסה זועבי מסיבת עיתונאים והתבטאה בחריפות נגד מדינת ישראל על רקע דגלי פלסטין ושלטים שעליהם נכתב "יחד נגד הטרור הישראלי". 

"המשט הצליח", הכריזה היום זועבי. "שמנו את המצור על עזה באג'נדה הבינלאומית. הטרגדיה מחייבת חקירה בינלאומית כדי לפרסם את האמת. הייתה אווירת מלחמה. לא ככה משתלטים על ספינה שיש בה 600 נוסעים. מדינת ישראל חטפה ורצחה אנשים בלי נשק".

לאחר שהורדה מהמשט נחקרה אתמול חברת הכנסת זועבי. היא עברה תשאול במתקן שהוקם בנמל אשדוד ולאחר זמן קצר, שוחררה לביתה ללא מעצר.

כ-50 פעילים גורשו לארץ מוצאם

יממה אחרי פעולת ההשתלטות של צה"ל על ספינות המשט לעזה, הועברו מרבית מפעילי המשט לכלא אלה הסמוך לבאר שבע. עד כה הועברו לבית הכלא כ-480 מנוסעי הספינה. שבעה ממשתתפי המשט היו ישראלים וארבעה מהם שוחררו לביתם.

כ-48 מהנוסעים שנחקרו הסכימו להיות מגורשים חזרה לארץ מוצאם ולכן הם הועברו לנמל התעופה בן גוריון ושם הם יועלו על מטוס שיטיס אותם לביתם. שאר הנוסעים נחקרים במשרדי משטרת אשדוד, ביניהם גם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השיח' ראאד סאלח.

הנוסעים שהובלו לבית הכלא נקלטו במקום וקיבלו מגבת, כלי רחצה, לבנים נקיים וכפכפים. עם זאת, הדבר היחיד שהם רצו לעשות זה לאכול משהו וללכת לישון, וזאת לאחר שנחקרו ממושכות במשך שעות ארוכות ועברו בדיקות רפואיות. במהלך היום צפויים לבקר את הנוסעים קונסולים ונציגים דיפלומטים מהמדינות השונות, ובעיקר מטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות