וילנאי רומז: חיבלנו בספינות המשט

האם ישראל גרמה לתקלות מכוונות בכלי השיט שעשו את דרכם לעזה? זה לפחות מה שניסה הבוקר לרמוז סגן שר הביטחון בראיון לקול ישראל. "עובדה שהיו במשט פחות מעשר הספינות שהיו אמורות להשתתף בו", אמר וילנאי ולא השאיר הרבה מקום לספק

האם ישראל חיבלה בכלי השיט שעשו את דרכם לעזה? זה לפחות מה שניתן היה היום להבין מדבריו של סגן שר הביטחון מתן וילנאי בראיון בקול ישראל.

סגן שר הביטחון התייחס בדבריו לשאלה אם ניתן היה לעצור את הספינות בדרכים מתוחכמות יותר מאשר השתלטות ישירה, דבר שגרם להיתקלות, להרוגים ולנזק תדמיתי לישראל. "כל האפשרויות נשקלו. עובדה שהיו במשט פחות מעשר הספינות שהיו אמורות להשתתף בו", אמר וילנאי.

וילנאי הוסיף והדגיש בדבריו כי בכל מקרה היה לעצור את המשט ולמנוע ממנו להגיע לרצועת עזה. "אין להעביר אספקה לבסיס הטרור הענקי המתגבש ברצועה ומאיים על ליבה של מדינת ישראל", אמר וילנאי.

בינתיים, העולם לא מתעסק בתיאוריות קונספירציה למיניהם, אלא בגינויים. הבוקר (שעון ישראל), החליטה מועצת הביטחון של האו"ם לגנות באופן רשמי את ישראל על תקיפת ספינת "המרמרה". בנוסף, דרשו המדינות החברות במועצות הביטחון כי תוקם ועדה מיוחדת לחקירת האירוע.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות