השיח' ראאד סאלח נחקר במשטרה

48 נוסעים כבר גורשו מישראל, 480 נעצרו ועוד מספר קטן של אנשים עדיין נחקר בנמל אשדוד - זה כל מה שנשאר מהתקרית הקשה בלב ים שהסבה נזק דיפלומטי קשה לישראל. הנוסעים שהגיעו לבית הכלא באלה רק ביקשו לאכול ולישון. ראאד סאלח עדיין נחקר במשטרת אשדוד באשר למעורבותו במשט

יממה אחרי פעולת ההשתלטות של צה"ל על ספינות המשט לעזה, הועברו מרבית מפעילי המשט לכלא אלה הסמוך לבאר שבע. עד כה הועברו לבית הכלא כ-480 מנוסעי הספינה. שבעה ממשתתפי המשט היו ישראלים וארבעה מהם שוחררו לביתם.

48 מהנוסעים שנחקרו הסכימו להיות מגורשים חזרה לארץ מוצאם ולכן הם הועברו לנמל התעופה בן גוריון ושם הם יועלו על מטוס שיטיס אותם לביתם. שאר הנוסעים נחקרים בשעה זו במשרדי משטרת אשדוד, ביניהם גם מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השיח' ראאד סאלח.

הנוסעים שהובלו לבית הכלא נקלטו במקום וקיבלו מגבת, כלי רחצה, לבנים נקיים וכפכפים. עם זאת, הדבר היחיד שהם רצו לעשות זה לאכול משהו וללכת לישון, וזאת לאחר שנחקרו ממושכות במשך שעות ארוכות ועברו בדיקות רפואיות. במהלך היום צפויים לבקר את הנוסעים קונסולים ונציגים דיפלומטים מהמדינות השונות, ובעיקר מטורקיה.

אחת הנוסעות שנחקרה אתמול לאחר שהורדה מהמשט היא חברת הכנסת מטעם בל"ד ח"כ חנין זועבי. היא נחקרה במשך זמן קצר ולאחר מכן שוחררה לביתה ולא נעצרה.