ההשתלטות על המשט: 14 הרוגים

במהלך השתלטות צה"ל על הספינות נחטף נשק מאחד החיילים ובצע כלפיו ירי. אז השתנו חוקי המשחק והעימות הפך לאלים, במהלכו 14 פעילים על הספינות נהרגו. דובר צה"ל אישר שיש עשרה חיילים פצועים, אין הרוגים מכוחותינו

נפגעים לכוחות צה"ל במהלך ההשתלטות האלימה על הספינות שעשו דרכן לחופי עזה. דובר צה"ל התיר לפרסם כי עשרה חיילים נפצעו במהלך תגרה שפרצה בין החיילים לבין הפעילים שהיו על הספינות.

מצבם של חלק מהחיילים מוגדר בינוני, ומצבם של האחרים האחרים מוגדר קל. הם נפצעו הן מנשק חם והן מנשק קר - כלומר היה ירי כלפי החיילים. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים תל השומר, רמב"ם ואיכילוב.

מפרטים ראשונים שהגיעו מהספינות עולה כי הפעילים ששהו על הספינה המרכזית "המרמרה הכחולה", ציפו להשתלטות של חיילי צה"ל על הספינה והצטיידו מבעוד מועד.

הפעילים תקפו את החיילים בסכינים, באלות ובמוטות ברזל מיד עם עלייתם לספינות. על פי תמונות ששודרו בטלוויזיה הטורקית נראה כי החיילים השיבו אש לעבר המפגינים.

14 פעילים נהרגו על הספינה

רשתות הטלוויזיה הטורקיות מדווחות על 14 הרוגים ועשרות פצועים בזמן שלוחמי חיל הים הישראלי עלו על הספינות והשתלטו עליהן. בשידור החי מהספינה ניתן היה לשמוע בבירור את קולות הירי.

בעקבות ההשתלטות טורקיה סוערת: עשרות ניסו לפרוץ לבניין השגרירות הישראלית בבירה אנקרה, ובנוסף השגריר הישראלי נקרא לשיחת הבהרה דחופה במשרד החוץ הטורקי. ההערכה היא שהטורקים ינזפו בשגריר על פעולת ההשתלטות של צה"ל על הספינות.

המשט לעזה: סיקור נרחב

דיווח: ראאד סלאח נפגע בהשתלטות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט