דיווח: כ-20 פעילים מהמשט נהרגו

השתלטות בלב ים: רשתות הטלוויזיה הטורקיות והערביות מדווחות כי כ-20 פעילים נהרגו בחילופי אש עם כוחות צה"ל. בצה"ל לא היו ערוכים להשתלטות אלימה: הפעילים תקפו את החיילים במוטות ברזל ובסכינים

השתלטות בלב ים: רשתות הטלוויזיה הטורקיות מדווחות על כ-20 הרוגים ועשרות פצועים בזמן שלוחמי חיל הים הישראלי עלו על הספינות והשתלטו עליהן. בשידור החי מהספינה ניתן לשמוע בבירור את קולות הירי, אך טרם ברור אם מדובר בחילופי אש בין הצדדים או שרק חיילי צה"ל פתחו באש לעבר הפעילים.

מדובר צה"ל לא התקבל אישור לדברים, וכמו כן עדיין לא ברור האם ישנם נפגעים בקרב חיילי צה"ל. בישראל ממשיכים להיערך לקבלת הפצועים בבתי החולים. אחד הפצועים כבר הגיע לבית החולים רמב"ם בחיפה - מצבו קל עד בינוני.

בעקבות ההשתלטות טורקיה סוערת: עשרות ניסו לפרוץ לבניין השגרירות הישראלית בבירה אנקרה, ובנוסף השגריר הישראלי נקרא לשיחת הבהרה דחופה במשרד החוץ הטורקי. ההערכה היא שהטורקים ינזפו בשגריר על פעולת ההשתלטות של צה"ל על הספינות.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשספינות חיל הים יפגשו את המשט? לחצו כאן

בעקבות ההתרחשויות שר הביטחון אהוד ברק כינס הערכת מצב ביטחונית. הערכת המצב לא הייתה מתוכננת וכונסה בעקבות האירועים האלימים. מדיווחים מהספינה המרכזית - המרמרה, התברר כי הפעילים חיכו לחיילי צה"ל עם מוטות ברזל וסכינים. אחד מהחיילים פלט כדור במהלך התגרה שפרצה על הספינה.

גם בחמאס נערכים להגעת המשט

בין משתתפי המשט ניתן למצוא גם את ח"כ חנין זועבי מבל"ד, עליה מתחה ביקורת ח"כ מירי רגב (הליכוד). "אם היא רוצה, שתעבור לחמאס", אמרה רגב בראיון לרשת ב'. "לא ייתכן שהיא תקבל משכורת ממדינת ישראל - ותפעל נגד המדינה".

מטבע הדברים, גם חמאס נערך להגעת המשט לרצועה, ובמסגרת המאבק על דעת הקהל העולמית ערכו שם תרגיל ימי הפגנתי - לקראת אפשרות של התנגשויות עם חיילי צה"ל. בחמאס, וכן במשט עצמו ישאפו לתעד את המפגש עם הכוחות הישראליים באור יום, על מנת ששידור התמונות בעולם יהיה ברור יותר. המטרה ברורה: לעורר פרובוקציה גדולה ככל שניתן.

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט