צפו: תמונות מבסיס טילי חיזבאללה בסוריה

ה"טיימס" הלונדוני פרסם בסוף השבוע כי בידיו תמונות לווין של בסיס טילים של חיזבאללה צפונית לדמשק, המקבל אספקת אמל"ח שוטפת מסוריה ואירן. הסורים טוענים שמדובר בבסיס שלהם, אך התמונות מוכיחות שמכאן מתכוון חיזבאללה לירות טילים ארוכי טווח לעבר ישראל בעת הצורך

זה אחד משני בסיסי הטילים הגדולים בסוריה סמוך לעיר אדרא, כאן מאוחסנים הסקאדים והרקטות ארוכות הטווח של יחידות הטילים של צבא סוריה. לפי פרסומים זרים במקום הזה מתאמנים אנשי חיזבאללה בהפעלת הטילים.

בתמונות שצולמו על ידי לוויין נראות עשרות מנהרות נכנסות לתוך ההרים. בתוכן נמצאים משדרי הטילים, בונקרים מסביב שבתוכם מאוחסנים הטילים והרקטות – אלפים מהם.

באזור אחר נראים בנייני המגורים של אנשי הצבא הסורי ופעילי חיזבאללה, עם מכוניות ומשאיות המשמשות אותם. זהו בסיס מוכר שגופי ביון רבים עוקבים אחר הפעילות המתרחשת בו. כעת מתברר שבלחץ אירן, הסורים מאפשרים לחיזבאללה לא רק להתאמן, אלא גם לירות טילים לעבר ישראל אם יידרשו לכך.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוריה: הבסיס הוא של צבא סוריה

אתמול הגיבו הסורים לדיווח בעיתון הלונדוני. "המתקנים הללו מיועדים לשימוש בלעדי של הצבא הסורי, להגן על אדמתנו, ואין זה עניינו של אף אחד", אמר דובר שגרירות סוריה בלונדון. "אנו במצב של מלחמה עם ישראל כל זמן שהשטחים הכבושים לא הוחזרו". 

בתוך כך פורסם אמש דוח של האו"ם, המאשר כי קוריאה הצפונית מייצאת טילים וטכנולוגיה גרעינית לאירן, סוריה ומיאנמר. על פי הדיווח, מייצאים הצפון-קוריאנים את האמל"ח באמצעות חברות קש, וגורם דיפלומטי במערב צוטט בסוכנויות הידיעות באומרו כי "הדוח אינו מפתיע איש במערב".