צפו: פעילי ימין קיצוני תקפו מילולית ראש החטיבה היהודית בשב"כ

היחסים בין החטיבה היהודית בשב"כ, זו שאחראית על סיכול הטרור היהודי, לבין המתנחלים רווי מתחים. לפני מספר חודשים הם הפגינו מול ביתו – וכעת מביא כתבנו תמונות בלעדיות בהם נראים תושבי חברון קוראים קריאות גנאי לעברו בעת שסייר בעיר. צפו בעימות

במאבק בין השב"כ לאנשי הגבעות סימנו חלק מהמתנחלים את ראש החטיבה היהודית של הארגון כאחראי מרכזי למדיניות נגדם.

בשבוע שעבר הגיע האיש שהפך ליעד מחאה לגיטימי בקרב רבים לחברון וכמה "גבעוניסטים" צעירים החליטו שזה הזמן והמקום ל"סגור חשבון". הם עלו על הגג, צילמו באין מפריע את אנשי השב"כ, בהם א', ראש החטיבה היהודית, וצעקו לעברו קריאות גנאי. "שים שכפ"ץ", הציע לו אחד מהם. "אולי יהודים יפגעו בך. מצאת לך תפקיד - להילחם ביהודים. סבא שלך גאה בך".

את המערכה נגד א' מנהלים פעילי הימין, בין היתר, מכיוון שלדבריהם מדובר ב"אחד משלהם", יהודי חובש כיפה. אך לא מדובר בעימות ראשון בין הצדדים. בפברואר האחרון יצאו כמה פעילי ימין בצעד חסר תקדים: הפגנה אישית בפתח ביתו של א' בניסיון למחות על התשאולים בשב"כ.

במקביל תלו הפעילים כרוזים ביישובו ובהם בישרו כי "שכן קרוב משמש בתפקיד בכיר ביותר במערכת הפועלת נגד יהודים". כמו כן, חילקו השבוע ילדיו של תושב יצהר שקיבל צו מנהלי פתקים ביישובו של בכיר השב"כ. "א' גירש את אבא שלנו כאילו הוא מחבל", נכתב בהם כאשר שם היישוב כלל לא מוסתר. המטרה, כך אומרים בשב"כ, ניסיון נוסף לדה לגיטימציה בעוד פרק בעימות המחריף.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק