ח"כ זועבי: ישראל לא רוצה בשחרור גלעד שליט

בין עשרות הפעילים שמאיימים לנסות ולהגיע לעזה נמצאת גם ח"כ חנין זועבי (בל"ד). הפוליטיקאית הצעירה מתעקשת שלא מדובר בפרובוקציה אלא במעשה הומניטרי וטוענת: לא ייתכן שהעולם טועה ורק ישראל צודקת. עוד מאשימה זועבי את ממשלת ישראל בעיכוב שחרורו של גלעד שליט. צפו בריאיון

בעוד המשט לעזה מתנהל בעצלתיים והתקלות הטכניות מעכבות את הספינות בדרכן לרצועה, מתכוננים הפעילים למפגש עם כוחות צה"ל. בין העשרות שעושים דרכם מקפריסין נמצאת גם ח"כ חנין זועבי (בל"ד), שטוענת בתוקף שלא מדובר בפרובוקציה ומפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל.

"לא יכול להיות שכל העולם אומר שישראל כובשת ושעזה נמצאת תחת מצור ורק מדינה אחת דוברת אמת", מכריזה ח"כ זועבי. "לא ייתכן שכל העולם טועה. כנראה מישהו צריך לעשות את החישוב מחדש".

לדברי זועבי, מטרת המשט שעושה דרכו לעזה היא הומניטרית בלבד ואין לפעילים הפרו-פלסטינים כל כוונה להתעמת עם הצבא הישראלי. "צה"ל חזק מאיתנו", מסבירה נציגת בל"ד. "אין לנו תחמושת ונשק. המסר שלנו הוא פוליטי שנועד להוציא לחופשי מיליון פלסטינים שנמצאים בכלא בעזה".

גם באשר לסוגיית גלעד שליט סבורה ח"כ זועבי כי ממשלת ישראל היא הכתובת לטענות - ולא החמאס. "הממשלה החליטה שהיא לא רוצה לשחרר אותו משיקולים פוליטיים", היא מאשימה. ישראל היא זו שעצרה את המו"מ ולא החמאס. היא עושה חישובים פוליטיים על חשבון העם שלה".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט