חיזבאללה הקים בסיס טילי סקאד בסוריה

סוריה העבירה לחיזבאללה טילי סקאד מתקדמים - זה לא חדש. אלא שראש הממשלה נתניהו חושף כי מדובר בבסיס טילים מיוחד שהקימה סוריה בשטחה עבור ארגון הטרור הלבנוני. המשמעות: לארגון הטרור הלבנוני יש בסיס טילים ארוכי טווח בעלי כושר דיוק גבוה על אדמת סוריה. אסד: "אמרתם שיש ראיות? הביאו אותן"

סוריה העבירה לחזבאללה טילי סקאד נגד ישראל, זה לא חדש. אלא שהערב אנו מפרסמים לראשונה כי הטילים האלה נמצאים עדיין בשטח סוריה, בבסיס טילים מיוחד של חיזבאללה - כך גילה ראש הממשלה נתניהו לראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני בפגישתם השבוע בפריז.

המשמעות: לארגון הטרור הלבנוני יש בסיס טילים ארוכי טווח בעלי כושר דיוק גבוה על אדמת סוריה. נתניהו סיפר לברלוסקוני כי מי שעומדת מאחורי הארגון היא אירן. האירנים, לטענת ראש הממשלה, דיווחו לסורים כי ישראל מתכננת מהלך התקפי בקרוב נגד סוריה, אסד בתגובה נבהל, והגיב בשורה של צעדים, ובהם - הקמת בסיס טילים מתקדם עבור חיזבאללה בשטח סוריה.

בתוך כך התייחס היום נשיא סוריה אסד לדיווחים על הסקאדים שבידי חיזבאללה, וכצפוי - הכחיש הכל. "אמרתם שיש למודיעין הישראלי ראיות? הביאו לי את הראיות, הביאו לי את התמונות, הביאו לי את כל המידע ונדון בו", כך לדברי אסד.

"אבל לומר לי 'כך אנחנו סבורים', זאת הבעיה שלכם אם אתם סבורים כך", הוסיף נשיא סוריה. "אני לא חייב לבזבז את זמני על מה שאתם סבורים או לא סבורים. אנחנו מכירים את המציאות. חיזבאללה הוא ארגון חזק, לא חלש כלל, יש לו טילים וכולם יודעים זאת".

הדיווח המקורי: בסיס טילים בסוריה צולם בלוויין

העיתון "לונדון טיימס" פירסם אתמול כי הגיעו לידיו תמונות לווין של בסיס טילים סודי של חיזבאללה, הממוקם מצפון-מזרח לדמשק, אותו מחמשת באופן קבוע סוריה. המתקן, הכולל מגורים, שטחי אימון וגם ארסנל טילי קרקע-קרקע, ממומן על פי הדיווח ככל הנראה גם על ידי אירן.

בדיווח צוטט גורם ביטחוני בלבנון, לדבריו הפעילות במתקן מתקיימת בצורה חופשית וללא כל הפרעה. "כלי הנשק מועברים ממקום למקום בדרך כלל בתנאי מזג אוויר סוער - כדי לחמוק מעיני הלוויינים הישראליים", צוטט הגורם בעיתון. הוא הוסיף כי אמצעי הלחימה מגיעים לבסיס בלבנון מצבא סוריה, או שנשלחים מאירן.

סוריה: הבסיס הוא של צבא סוריה

העיתון דיווח עוד כי לאחר שישראל הבינה שהלחץ הדיפלומטי על סוריה מכיוונה של ארצות הברית לא מועיל, "גוברים הסיכויים לתקיפה ישראלית ממוקדת בסוריה, של מחסן או משלוח נשק".

גם הסורים הגיבו לדיווח בעיתון הלונדוני. "המתקנים הללו מיועדים לשימוש בלעדי של הצבא הסורי, להגן על אדמתנו, ואין זה עניינו של אף אחד", אמר דובר שגרירות סוריה בלונדון. "אנו במצב של מלחמה עם ישראל כל זמן שהשטחים הכבושים לא הוחזרו". 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק