וילנאי: "מארגני המשט - בני דודים של חמאס וחיזבאללה"

רגע לפני שה"משט ההומניטרי" נתקל בכוחות חיל הים מול חופי עזה, מגיע סגן שר הביטחון מתן וילנאי לאולפן "פגוש את העיתונות", ומנסה לענות על השאלה: איך מנצחים את המלחמה בשדה הקרב ההסברתי? וגם: מה אומר משרד הביטחון על ההחלטה נגד ישראל בוועידת הגרעין? צפו בראיון המלא

"מי שעומד מאחורי המשט הזה הם בני דודם של חמאס וחיזבאללה" – כך אומר היום סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, בראיון מיוחד בתכניתנו "פגוש את העיתונות".

"אמרנו להם – תביאו את כל הציוד לאשדוד, ונעביר אותו – את כל מה שראוי להעברה לעזה, אבל זה לא מה שהם צריכים", אמר וילנאי למראיינים - רינה מצליח, רונן ברגמן ("ידיעות אחרונות") ואריה גולן ("קול ישראל"), והוסיף: "צריך להבין היטב: מי שעומד מאחורי המשט הוא ארגון רדיקלי מוסלמי טורקי – האחים המוסלמים הטורקים - שהם אחותם ובני דודם של חמאס וחיזבאללה".

סגן שר הביטחון מסביר כי "המערכה עברה משדות הקרב לשדות אחרים: בין היתר שדה הקרב של התקשורת הבינלאומית. מהרגע שהרעיון עלה – הם השיגו הישג תקשורתי אדיר".

"אין פה צדיקים, כל הציוד שבספינות האלה נכנס מדי שבוע לעזה. מאז ינואר 2009 נכנס "רק" מיליון טוב לעזה", אומר וילנאי. "אני לא ממליץ לאף אחד מה'דמוקרטים' האלה מאירופה לחיות בעזה".

"אין משבר הומניטרי בעזה"

סגן השר נשאל האם ידה של ישראל והקומנדו הימי מעורבת בתקלות של המשט בדרך לעזה, והשיב על כך כי "הם לא צבא. הכל הולך שם לאט ובאמת לא מצליח להם". וילנאי הוסיף: "אין משבר הומניטרי בעזה. כל דבר נבדק כל הזמן, וגם הארגונים ההומניטריים בעזה לא אומרים שיש משבר".

"יש פה מגמה של סוג מלחמה אחר בישראל, וזה אחד המרכיבים שלו", לדברי סגן השר וילנאי. "הטרור והרקטות הם מרכיב אחד, גולדסטון זה מרכיב אחר, העניין הגרעיני הוא עניין נוסף ואנחנו צריכים להיאבק בנחישות הראוייה בכל המרכיבים האלה של המלחמה בישראל".

"יש לנו דו שיח שוטף כל הזמן עם גורמי ההסברה במשרד החוץ. מדינת ישראל בהנהגת משרד הביטחון ושר הביטחון עושה את כל המאמצים כדי לנטרל את ההשפעה של המשט הזה. מה שנשאר זה לעצור את זה כדי שלא יהיה לנו קו ישיר מטורקיה לישראל", סיכם וילנאי.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות