י-ם: צעיר ערבי ניסה לירות בחיילת - ונעצר

לא שבת רגועה במיוחד: חיילת מג"ב שהייתה באזור י-ם הותקפה על ידי צעיר ערבי שחטף את נשקה ואיים לירות בה בצעקות "אללה הוא אכבר". שוטרים ושוטרי מג"ב שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על הצעיר. כוחות משטרה גדולים עושים את דרכם למקום בגלל יידויי אבנים לעבר השוטרים

מתפרעים במזרח ירושלים. אילוסטרציה (רויטרס)

כמעט טרגדיה: צעיר ערבי חמוש בחרב חטף הבוקר ברחוב סלאח א-דין בירושלים את נשקה של לוחמת מג"ב וניסה לירות בה. למרבה המזל הצליחו שוטרים ושוטרי מג"ב שהיו במקום להשתלט על הצעיר ועצרו אותו.

האירוע החל כאשר כוחות משטרה ומג"ב שהיו במקום זיהו את הצעיר החשוד, כאשר הוא נושא חרב על גופו. כשניסו לעוצרו, החל הצעיר לתקוף את החיילת, חטף את נשקה תוך כדי שהוא צועק "אללה הוא אכבר" וניסה לירות. לאחר מאבק קצר עם השוטרים הם הצליחו לבסוף לעצור אותו, לקחת ממנו את הנשק והחרב ולמנוע ממנו לגרום אסון כבד.

מייד לאחר האירוע החלו צעירים במקום ליידות אבנים לעבר השוטרים ואף גרמו לפציעות קלות בקרב מספר מתושבי השכונה. כוחות גדולים של משטרה ומג"ב שעשו את דרכם למקום על מנת להשליט סדר באירוע הצליחו למנוע פגיעות בנפש.

מהמשטרה נמסר כי אחיו של הצעיר החשוד בניסיון הירי היה יחד עמו במקום והחל להתפרע ברגע שהתקרבו השוטרים לאזור. הוא נעצר אף הוא. השניים הועברו להמשך חקירה על ידי כוחות הביטחון. החיילת נפצעה קל באירוע כתוצאה מהמאבק עם הצעיר הערבי וקיבלה טיפול רפואי במקום.