דיווח: אותר בסיס טילים של חיזבאללה בסוריה

הוכחה נוספת להשקעה הסורית-אירנית בארגון השיעי: ה"טיימס" הלונדוני מדווח הבוקר כי בידיו תמונות לווין של בסיס טילים של חיזבאללה צפונית לדמשק, ואשר מקבל אספקת אמל"ח שוטפת מסוריה ואירן. גורם לבנוני: "כלי הנשק מועברים בדרך כלל בתנאי מזג אוויר סוער כדי לחמוק מהלוויינים של ישראל". סוריה: הבסיס של הצבא שלנו

לוחם חיזבאללה בתצוגת תכלית. הוכחה נוספת למעורבות הסורית? (AP)

כבר לא רק "דיווחים"? העיתון "לונדון טיימס" מפרסם הבוקר כי הגיעו לידיו תמונות לווין של בסיס טילים סודי של חיזבאללה, הממוקם מצפון-מזרח לדמשק, אותו מחמשת באופן קבוע סוריה. המתקן, הכולל מגורים, שטחי אימון וגם ארסנל טילי קרקע-קרקע, ממומן על פי הדיווח ככל הנראה גם על ידי אירן.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיווח צוטט גורם ביטחוני בלבנון, לדבריו הפעילות במתקן מתקיימת בצורה חופשית וללא כל הפרעה. "כלי הנשק מועברים ממקום למקום בדרך כלל בתנאי מזג אוויר סוער - כדי לחמוק מעיני הלוויינים הישראליים", צוטט הגורם בעיתון. הוא הוסיף כי אמצעי הלחימה מגיעים לבסיס בלבנון מצבא סוריה, או שנשלחים מאירן.

סוריה: הבסיס הוא של צבא סוריה

העיתון דיווח עוד כי לאחר שישראל הבינה שהלחץ הדיפלומטי על סוריה מכיוונה של ארצות הברית לא מועיל, "גוברים הסיכויים לתקיפה ישראלית ממוקדת בסוריה, של מחסן או משלוח נשק".

גם הסורים הגיבו לדיווח בעיתון הלונדוני. "המתקנים הללו מיועדים לשימוש בלעדי של הצבא הסורי, להגן על אדמתנו, ואין זה עניינו של אף אחד", אמר דובר שגרירות סוריה בלונדון. "אנו במצב של מלחמה עם ישראל כל זמן שהשטחים הכבושים לא הוחזרו". 

בתוך כך פורסם הלילה דוח של האו"ם, המאשר כי קוריאה הצפונית מייצאת טילים וטכנולוגיה גרעינית לאירן, סוריה ומיאנמר. על פי הדיווח, מייצאים הצפון-קוריאנים את האמל"ח באמצעות חברות קש, וגורם דיפלומטי במערב צוטט בסוכנויות הידיעות באומרו כי "הדוח אינו מפתיע איש במערב".