ענת קם: "לא התכוונתי לפגוע בביטחון המדינה"

כבר חמישה חודשים וחצי מוחזקת העיתונאית ענת קם במעצר בית, תחת השגחתה של אחותה. קם לראשונה מדברת ומביעה תקווה שיבינו אותה ומדגישה: לא פגעתי במדינה. הראיון המלא - בתכנית "נדבר על זה בבית" שתשודר במוצ"ש בערוץ 2

הבית בו מתגוררת ענת קם הפך לבית הכלא המאובטח במדינה בחמישה וחצי החודשים האחרונים. בתקופה הזו אסור היה לה לצאת מהבית, מאחר והיא מואשמת בריגול חמור. באחת הפעמים בה היא יצאה מהבית בליווי אחותה המשמשת השומרת האישית שלה היא הסכימה לומר כמה מילים.

"אין ומעולם לא הייתה לי כוונה לפגוע בביטחון המדינה כמו שמייחסים לי כרגע", אומרת קם בראיון שישודר בתכנית "נדבר על זה בבית" במוצאי השבת הקרובה. "זה סעיף שהוא קצת מופרך. "אני רוצה לקוות שאנשים יתאפסו ויבינו במה בדיוק מדובר".

אין הקלה בתנאי מעצרה של קם

בשבוע שעבר סירב בית המשפט המחוזי בתל אביב לבקשת פרקליטיה של קם להקל בתנאי מעצרה. קם שוהה במעצר בית מאז חודש דצמבר האחרון, ועורכי דינה ביקשו לאפשר לקם לצאת מחוץ לביתה במשך שעתיים בכל יום.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית המשפט החליט לדחות את בקשת פרקליטיה של קם. "בשום פנים ואופן אין מקום להשוות או לדמות את מעצר הבית בדירה בלב העיר תוך אפשרות מעת לעת לצאת לפגישות עם הסניגורים או לדיון בבית המשפט, לכליאה או לשבי", כתב השופט בהחלטתו, והדגיש: "הפנייה לרחמי בית המשפט הכלולה בבקשת ההגנה חורגת מהקשרה הנכון". 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת "הדלפה במדים" - הסיקור המלא

ענת קם למקורביה: "צה"ל מבצע מעשים בניגוד לחוק"

הצצה לספר המחזור של ענת קם

"לא נגרם נזק לביטחון המדינה"

אמה של ענת קם נחלצת להגנתה

מי את ענת קם?