פאניקה בת"א: חשד לניסיון פיגוע

כוחות גדולים של משטרה בסיוע מסוקים פתחו במצוד אחר שני חשודים בעלי חזות ערבית, לאחר שנוסעים בקו 5 שנסע ברחוב דיזינגוף דיווחו על אדם שפתח בקריאות "אטבח אל יהוד" באוטובוס וגרם לבהלה גדולה. צה"ל: לא מדובר בתרגיל. "צעקנו לנהג לעצור וכולם החלו לברוח בפאניקה"

דקות ארוכות של חרדה עברו הבוקר על נוסעי קו אוטובוס מספר 5 בתל אביב. אותו קו אוטובוס שבו התרחש בעבר פיגוע טרור בלב תל אביב עמד שוב במרכזו של חשד לאירוע ביטחוני.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם אם ייתפסו החשודים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נוסעים דיווחו כי במהלך נסיעה שגרתית של קו 5 סמוך לרחוב דיזינגוף 162, קם אדם בעל חזות ערבית שישב במושב האחורי, כשהוא לבוש חולצה לבנה ומכנסיים שחורים, והחל לצעוק: "איטבח אל יהוד". מתחקור ראשוני של המשטרה עולה ששעה לפני האירוע התקבל דיוווח דומה מנוסע שהיה על קו 4 בתל אביב. הקריאה הראשונית התקבלה מנוסע שהיה על קו 4, ועם התקבל הדיווח השני, כוחות משטרה החלו לזרום למקום".

"הוא קם לפתע והחל לצעוק 'איטבח אל יהוד'. נבהלתי מאוד והתחלתי להתקדם לעבר הנהג כשאני צועקת 'מחבל באוטובוס'", סיפרה סיגלית, עדת ראייה שהייתה באוטובוס. "במהלך המנוסה נפלתי מרוב בהלה ואדם אחד שראה אותי אמר לי: 'מה קרה לך? זה בסך הכל תרגיל', אבל אני הבנתי שזה לא תרגיל".

"הוא החזיק בעמודי האוטובוס וצעק 'אללה הוא אכבר'", סיפרה אתי, עדת ראייה שהייתה ליד האוטובוס, בראיון לערוץ החדשות. "אנשים שישבו לידו סיפרו שהוא נראה רגיל לגמרי בהתחלה, עד שהוא קם והחל לצעוק לפתע. אנשים אחרים סיפרו שהאוטובוס היה הומה אדם, ופתאום ראיתי את כולם רצים בהיסטריה ברחוב".

"אישה נוספת מנעה מהנוסעים להימלט"

לדברי עדי הראייה, נוסעי האוטובוס נחרדו למשמע הקריאות וניסו לברוח מהאוטובוס, אלא שכאן הדרמה רק התגברה. ביציאה מהאוטובוס, עמדה לדבריהם אישה נוספת בעלת חזות ערבית לבושה גלביה, ומנעה מהם את היציאה.

התושבים המבולבלים לא הבנו תחילה אם מדובר באירוע חבלני או שמדובר באדם שלוקה בנפשו. אחרים שיערו שמדובר בתרחיש שהינו חלק מהתרגיל הגדול של פיקוד העורף שנערך ברחבי הארץ.

"יש כאן ניידות שנוסעות במהירות, משטרה, אנשים רבים שלא יודעים מה קורה ומאוד מבוהלים", תיאר רועי בלחסן, הבעלים של מסעדת "אתנחתא" הסמוכה. "אני אישית הייתי בטוח שמדובר בתרגיל. יש גם מסוקים באוויר, מה שהוסיף לתחושת הבהלה ברחוב שבדרך מלא אדם בשעה זו. כרגע הרחוב נסגר לתנועה".

הנהג נלקח לחקירה

במשטרה מדווחים שלא מדובר בתרגיל. כוחות משטרה הגדולים הוזעקו למקום בעקבות הדיווחים, ופתחו במצוד אחר החשודים שנמלטו מהמקום. במקביל השוטרים החלו לתשאל את יושבי בתי הקפה הסמוכים בניסיון לאתר את החשודים. יש בידינו תיאור של שני חשודים", נמסר מהמשטרה. "הכוחות עורכים סריקות בעקבותיהם".

בהנהלת קווי האוטובוס דן, שמפעילה את קו 5, ציינו שהם בודקים את הדיוווחים - אולם בשלב זה לא ברור מה מקורם. "התקבל דיווח במוקד 100 על שני טיפוסים שהחלו לצעוק לעבר הנוסעים". נהג האוטובוס נלקח לחקירה ועדותו נבדקת.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות