תיעוד מיוחד: חיזבאללה מתרגל חטיפת חיילים

בעוד שבישראל מתרגלים ירידה למקלטים - בחיזבאללה מתכוננים לחטוף חיילים נוספים: בתרגיל שנערך השבוע בדרום לבנון תרגל חיזבאללה פגיעה בחיילים ישראלים וחטיפתם ברכב מילוט. לעיני עשרות צופים נלהבים, תרגל הארגון גם השתלטות על מוצבים צבאיים ישראליים. כך זה נראה

בזמן שבישראל מקיימים את תרגיל פיקוד העורף, בחיזבאללה - לצד האיומים וההיערכות לתקיפה ישראלית כביכול - תירגלו השבוע חטיפת חיילים ישראלים והשתלטות על מוצבי צה"ל בדרום לבנון.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממש כמו בתקרית שהובילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה ביולי 2006, בה נהרגו ונחטפו חיילי צה"ל אלדד רגב ואודי גולדווסר ז"ל, תרגל כוח חיזבאללה מארב לחיילים ישראלים, פגיעה בהם וחטיפתם לתוך שטח לבנון.

נערכים לעימות הבא

עשרות בני אדם ובהם אישי ציבור לבנונים צפו בתרגיל, שנמשך כשעה וחצי. הצופים ראו כיצד חוליה מיוחדת של הארגון מטמינה מארב לחיילי צה"ל, ובסיוע רכב הימלטות מצליחה לחטוף אותם ולהיעלם מהמקום - לקול תשואות הצופים. זאת, לצד תצוגות תכלית של חילופי אש כבדים.

השבוע אמרו בארגון כי מטרת תרגיל פיקוד העורף בישראל היא לתקוף את לבנון, ואף הזהירו כי תקיפה שכזו תגבה מישראל מחיר יקר. נוכח התמונות הללו, נראה כי בחיזבאללה נערכים כבר לעימות הבא.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות