הפלסטינים פנו למזכ"ל האו"ם: לבטל את חוק שליט

המחאה נגד החוק המורה על החמרת תנאיהם של האסירים הפלסטינים בישראל עוברת למעשים. שר האסירים בממשלה הפלסטינית בגדה המערבית שלח מכתב למזכ"ל האו"ם ולמועצת זכויות האדם של האו"ם בדרישה לבטל את החוק. "גם האסירים עצמם יפתחו בפעולות מחאה", אמר

גל המחאה הפלסטיני נגד "חוק שליט" עולה שלב: הממשלה הפלסטינית בגדה שלחה מכתב למזכ"ל האו"ם ולמועצת זכויות האדם של האו"ם, בדרישה להביא לביטולו של "חוק גלעד שליט", שאושר בראשית השבוע בוועדת השרים. שר האסירים הפלסטיני, איסא קראקה, אומר היום כי ברשות הפלסטינית מתכננים להפעיל מכבש לחצים בינלאומי על ישראל, במטרה להביא לביטול החוק.

שלשום אישרה ועדת השרים את "חוק שליט", לפיו יוחמרו תנאי האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל, כל זמן שהחייל החטוף גלעד שליט נמצא בשבי החמאס. המהלך גרר גל תגובות נזעמות ברחוב הפלסטיני, הן בגדה המערבית והן ברצועת עזה. בכירים פלסטינים הדגישו כי המהלך לא יועיל, וכי לא ידחק בהם לקדם את העסקה להשבת החייל החטוף.

"גם האסירים מתכננים צעדי מחאה"

בראיון לסוכנות ידיעות פלסטינית חשף היום שר האסירים הפלסטיני ברמאללה, כי הרשות הפלסטינית אינה מתכוונת לעבור על החוק לסדר היום. "נפתח במהלך בערוצים הרשמיים והקהילתיים", אמר קראקה. "שלחנו מספר מכתבים לגורמים בינלאומיים, בהם מועצת זכויות האדם של האו"ם ומזכ"ל האו"ם בן קי מון, בדרישה ללחוץ על ממשלת לישראל לבטל את 'חוק שליט'".

קראקה הוסיף כי משרד האסירים הפלסטיני מתכנן מספר פעילויות קהילתיות על מנת לדון בהשלכות אישור החוק בישראל. "גם האסירים בבתי הכלא בישראל מתכננים צעדי מחאה נגד החוק הישראלי, במידה וייושם בפועל", אמר.