אב שכול: "לא מוכן שהכביש ייפתח למחבלים"

ביום שישי הקרוב צפוי להיפתח כביש 443 הסמוך למודיעין לתנועת כלי רכב פלסטינים. על אף שמדובר בצעד הומניטרי שאמור להקל על תנועת הפלסטינים באזור, יש כמה אזרחים שלא אוהבים את ההחלטה, בלשון המעטה. בשנת 2001 נסע שמוליק לנדאו יחד עם בנו רונן בכביש האמור, כשלפתע נורתה אש חיה לעבר הרכב ורונן נהרג

כביש 443 הסמוך למודיעין צפוי להיפתח לתנועת כלי רכב פלסטינים ביום שישי הקרוב, אחרי תשע שנים בהן נאסר עליהם להשתמש בו. למרות שההחלטה על פתיחת הכביש נובעת ממניעים הומניטיריים שאמורים להקל על תנועת הפלסטינים באזור, יש כמה אזרחים המתנגדים לפתיחת הכביש בנחרצות.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנת 2001 נסע שמוליק לנדאו יחד עם בנו רונן בכביש האמור, כשלפתע נורתה אש חיה לעבר הרכב ורונן נהרג. עכשיו, שמוליק מארגן ביחד עם הורים נוספים ששכלו את בניהם על כביש 443, עצומה נגד מתן האפשרות לפלסטינים לנסוע עליו.

"אני מאוד חושש מהרגע הזה"

"מלבד המשפחות השכולות, ישנם גם אזרחים שפשוט מתנגדים לפתיחת הכביש", אמר לנדאו בראיון לערוץ החדשות. "אנחנו משתמשים בכלים דמוקרטיים כמו בג"ץ ועצומות כדי למנוע את פתיחת הכביש כדי לאסוף כמה שיותר חתימות".

"אני מאוד חושש מהרגע הזה", הוסיף לנדאו שאיבד את בנו בכביש. "תמיד היו בכביש הזה תאונות דרכים, שהיו בעצם פיגועי טרור. רואים את זה באנרדטאות הרבות שממוקמות לצדי הכביש".

לנדאו לא מתרשם מהיתרונות של ירידה בעומס בכביש 1 בעקבות פתיחת הכביש. לדבריו חיי אדם חשובים מהעומס בכבישים. "אנחנו פשוט לא מוכנים שהכביש ייפתח למחבלים", אמר.