חאלד משעל: ארצות הברית מעכבת את שחרור שליט

ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל ממשיך בהצהרות הלוחמניות כנגד ישראל, ומוצא אשמה חדשה בקיפאון אליה נקלעה עסקת שליט - ארה"ב. "וושינגטון מתערבת בעניינים הפנים-פלסטיניים, ודואגת שאסירי חמאס לא ישוחררו מכיוון שצעד זה יחליש את אבו מאזן", כך טוען משעל

מאשים את ארה"ב בתקיעת עסקת שליט, חאלד משעל (חדשות 2)

מי מעכב את עסקת שליט? חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אמר כי דווקא ארה"ב היא זו שמעכבת את ביצוע העסקה. בדברים שנשא אמש בפני עיתונאים בדמשק, הסביר משעל כי ארה"ב לא מוכנה לתרום לתהליך שיביא בסופו של דבר לאיחוד הפלגים הפלסטינים - צעד שיקדם את עסקת שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

בהמשך לנושא עסקת שליט חזר משעל ואמר שאין שום החלטה חדשה בנושא. "ראש הממשלה בנימין נתניהו והקבינט שלו לא קיבלו את הצעתנו האחרונה", אמר משעל. "ארה"ב המשיכה להתערב בעניינים הפנים-פלסטיניים ודרשה מישראל שלא לקדם את עסקת השבויים, מכיוון שצעד זה יחליש את שלטונו של אבו מאזן", הוסיף.

"אם נותקף, נלחם כמו גברים"

בנוסף, הזהיר משעל את ישראל מיציאה למבצע צבאי מול החמאס. "ישראל לא תעשה טיול אם תחליט להילחם נגדנו", הצהיר. משעל אמנם נשמע לוחמני כתמיד כאשר נושא העימות הביטחוני עם יששראל עולה על הפרק, והוסיף: "אנחנו לא נכריז מלחמה, אבל כל העולם צריך לדעת שהאויב שלנו הוא פושע, שהמלחמה והטרור הן חלק בלתי מקיומו".

בסיכום התייחסותו לישראל עלה נושא הסרטון האחרון של החמאס, בו נראה אביו של גלעד שליט, נועם, כשהוא צועד לכיוון מחסום ארז, שם הוא רואה את בנו חוזר בארון. "הסרטון הזה הוא ניצחון פסיכולוגי על ישראל", אמר משעל, "להתנגדות הפלסטינית יש זכות לשחק משחקים פסיכולוגים כנגד האויב".