המדריך המלא לתרגיל העורף מחר

תרגיל העורף השנתי יחל מחר ברחבי הארץ ובמסגרתו יתרגלו כוחות הביטחון, ההצלה וגם האזרחים תרחישים שונים של מתקפה על העורף. ביום רביעי תישמע צפירה עולה ויורדת ותתורגל חלוקה מדגמית של ערכות מגן. בחיזבאללה עוקבים בדריכות אחר התנהלות התרגיל. כל הפרטים על התרגיל הגדול

נערכים לתרגיל העורף. ארכיון. (AP)

מוכנים לתרגיל העורף? מחר יחל התרגיל השנתי של פיקוד העורף והשנה יושם דגש מיוחד על תרגול מוסדות חינוך וגני ילדים ברחבי הארץ והתלמידים והמורים יתרגלו כניסה למרחבים מוגנים. בנוסף תתורגל מוכנות העיריות והרשויות המקומיות וייבחן האם הן מוכנות לחירום ומסוגלות לתת מענה אפקטיבי לתושבים בזמן אמת.

מתי מתקיים התרגיל?

התרגיל יחל ביום ראשון ה-23 במאי ויימשך שבוע שלם. שיאו של התרגיל יהיה ביום רביעי ה-26 במאי, עת תישמע אזעקת תרגול בכל רחבי הארץ בשעה 11:00 בבוקר. גם ב-25 וב-27 בחודש יישמעו אזעקות שווא במקומות שונים בארץ, לפי הודעות שימסור פיקוד העורף בנפרד ויפורסמו כאן בחדשות 2 באינטרנט.

מי משתתף בתרגיל?

התרגיל הנוכחי הוא הרביעי במספר ובמסגרתו ייערכו תרחישים שונים של התקפות על העורף בתרגיל ייקחו חלק גם כוחות החירום - ובהם פיקוד העורף, כוחות כיבוי אש וכן משרדי הממשלה שונים, משטרת ישראל ומערכת החינוך.

מה חלקם של האזרחים בתרגיל?

פיקוד העורף יתרגל חלוקת ערכות מגן לאזרחים בזמן חירום. תחנות החלוקה ייפתחו במספר מוקדים ביישובים: צפת, יוקנעם, טירה, צור הדסה, ראשון לציון, פתח תקווה, חולון וסמוך לתחנת הכוח ברידינג. הודעת הזימון לתושבים המתגוררים בסמיכות תופץ בתיבות הדואר.

מה עושים בהישמע אזעקת התרגול?

ביום רביעי תישמע אזעקת שווא עולה ויורדת בת דקה וחצי ברחבי הארץ, ועם הישמע האזעקה, מתבקש הציבור לתרגל כניסה למרחב המוגן שהוגדר וסומן מראש על-פי זמן התגובה, ולשהות בו במשך כעשר דקות.

פרטים נוספים על תרגיל פיקוד העורף ניתן לקבל במספר הטלפון 1207, או באתר האינטרנט: www.oref.org.il

חיזבאללה מאיים

במדינות ערב עוקבים בדריכות אחר התנהלות התרגיל. בסוף השבוע הודיע ארגון החיזבאללה כי העלה את כוננות פעיליו לרמה הגבוהה ביותר, וכן ערך גיוס פעילים רחב היקף. בארגון איימו על ישראל פן "תנצל את התרגיל לצרכי תקיפה בלבנון".