חייל צה"ל נורה ונפצע בינוני

שעות ספורות לאחר שכוחות צה"ל הרגו שני מחבלים חמושים שהסתננו לשטח ישראל באזור קיבוץ נירים, חייל צה"ל נפצע בינוני לאחר שמפגעים ירו לעבר כוחות הביטחון בגבול רצועת עזה

תקרית שניה היום בגבול רצועת עזה: חייל צה"ל נפצע באורח בינוני לאחר שגורמים עוינים ירו לעבר כוחות הביטחון במקום. החייל הפצוע פונה לבית החולים בבאר שבע.

מוקדם יותר היום שני מחבלים חמושים חדרו בשעות הצהריים לשטח ישראל. כוחות צה"ל של חטיבות גבעתי ושריון זיהו את החמושים שחצו את הגדר בגבול רצועת עזה ופתחו לעברם באש כשהם היו כבר כ-100 מטרים בתוך שטחי המדינה.

שני המחבלים נהרגו בחילופי האש שאירעו סמוך לקיבוץ נירים. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל בתקרית. בסוכנויות הידיעות מדווחים כי גורמים ביטחוניים בגדה אישרו כי המחבלים נשלחו לפגוע בחיילים ישראלים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי בגבול רצועת עזה מתבצעת פעילות מבצעית רבה של כוחות צה"ל שונים על מנת להגן על תושבי דרום הארץ: "פעולה זו היא קשה ותובענית ומתבצעת יום ולילה משני עברי הגדר".

הלילה צה"ל תקף ברצועה

צה"ל משיב אש: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה שלוש מנהרות ברצועת עזה בתגובה לירי הקאסם לעבר ישראל אמש. המנהרות שהותקפו נועדו לשמש לחדירת מחבלים לשטח ישראל ולביצוע פעולות טרור או חטיפת חיילים.

בתקיפת צה"ל הופצצו מנהרה אחת הממוקמת מול בית חנון בצפון הרצועה, ושתי מנהרות בחלקה הדרומי של רצועת עזה סמוך לכיסופים. המנהרות נחפרו במרחק של כקילומטר מגדר המערכת ואותרו בפעילות משותפת של צה"ל ושב"כ.

אמש: ירי לעבר אשקלון

אמש ירו הפלסטינים רקטת קסאם משטח רצועת עזה, שנפלה בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. הרקטה נפלה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או לנזק. אף ארגון לא נטל אחריות על שיגור הרקטה.
הירי הגיע אחרי תקופה של שקט יחסי ששר באזור. הרקטה האחרונה נפלה גם היא בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון לפני כשבועיים. גם במקרה זה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. למרות שאף ארגון לא נטל אחריות לירי באתרים הפלסטיניים כבר הזהירו מפני תקיפה אפשרית של חיל האוויר הישראלי וקוראים לתושבים להתגונן.

לשיגור הרקטה קדמה הודעתו של שר החוץ של צרפת ברנאר קושנר, על הגעתו לביקור באזור. מוקדם יותר הערב הודיע קושנר כי בסוף השבוע יערוך ביקור בן יומיים בלבנון ובסוריה, שם הוא אמור להיפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק