חייל נפל מהגג ונפצע, הש"ג לא הכניס את מד"א

פרסום ראשון: אירוע מביך למדי בצה"ל. חייל בבסיס תל השומר נפצע הבוקר בינוני לאחר שטיפס על גג מחסן כדי להציל חתול מיילל - ונפל. החייל התקשר למד"א בעצמו והזעיק אמבולנס, אלא שהש"ג והקצין התורן סירבו להכניס את מד"א במשך דקות ארוכות. רק אח"כ הורשה הצוות הרפואי להיכנס, ומצא את החייל עם שברים פתוחים בכל גופו

פצוע? לא אצלנו בצה"ל. צילום ארכיון (חדשות 2)

לפעמים קשה להאמין שאותו צבא ששומר עלינו הוא גם אותו צבא בו מתרחשים אירועים מהסוג הבא: הש"ג והקצין התורן בבסיס צה"ל בתל השומר סירבו במשך דקות ארוכות ויקרות להכניס לבסיס צוות של מד"א שהוזעק לטפל בחייל שנפצע באורח בינוני.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת האירוע היום בשעות הבוקר, כשבמד"א התקבלה שיחת טלפון מחייל מבסיס תל השומר. החייל סיפר כי הוא טיפס על גג של מחסן בבסיס כדי להציל חתול אותו שמע מיילל, אלא שאז נתקע החייל על הגג. במהלך ניסיונותיו של החייל לחלץ את עצמו, הוא נפל מגובה רב וכעת הוא שוכב פצוע, לא זז, והוא מבקש שמד"א יבואו לטפל בו. 

כעבור דקות ספורות הגיע לשערי הבסיס אמבולנס מד"א, כשהפרמדיקים נמצאים כל העת בקשר טלפוני רציף עם החייל, שהיה מבולבל ולא ידע להסביר להם עד הסוף היכן בדיוק הוא נמצא, זאת ככל הנראה בשל המכה שספג בראשו.

הקצין התורן טען: לא מכיר את האירוע

אלא שהשומר בשער הבסיס, וחמור מכך - הקצין התורן שהוזעק לשער, סירבו לתת לאנשי מד"א להיכנס לבסיס בטענה שהם לא מכירים את האירוע. רק אחרי 20 דקות יקרות, הצליחו הפרמדיקים לשכנע את הקצין התורן שייתן להם להיכנס לבסיס ובליווי צמוד שלו הם יחפשו אחר החייל הפצוע.

וכך, צוות של מד"א בליווי קצין תורן סרקו את אזור המחסנים של הבסיס, עד שמצאו את החייל שנפל מהגג, כשהוא פצוע באורח בינוני ושברים פתוחים בחלקים רבים של גופו. אנשי מד"א טיפלו בו במקום ופינו אותו במהירות האפשרית לבית החולים "שיבא" הסמוך.

מדובר צה"ל נמסר כי בסיס תל השומר הינו בסיס המתפרס על פני שטח רחב וכולל מספר רב של יחידות מכל האגפים בצה"ל. בהתאם לזאת הכניסה לשטח הבסיס מותנית באישורים ובלי תיאום מקדים רכבים שאינם מורשים באופן קבוע להיכנס נדרשים לעבור את הבדיקות ההכרחיות. כניסתו של רכב הפינוי לא תואמה ועל כן עוכב בכניסה לבסיס לצורך בדיקות ביטחוניות המהוות תנאי כניסה לבסיס לכל רכב שאינו צבאי.