חמאס פרסם "ראיון" מפוברק עם שליט

אין גבול לאכזריות: ארגון חמאס שולח מסר נוסף לישראל, הפעם באמצעות אחד מאתרי האינטרנט של הארגון, בו מובא ראיון שקרי עם החייל החטוף גלעד שליט. ב"ראיון" פונה שליט לנתניהו ושואל אותו אם היה פועל בצורה דומה אם זה היה בנו שבשבי. בסוף הדיווח מתואר הכותב כמתעורר מחלום

חמאס לא מפסיק עם מלחמתו הפסיכולוגית הצינית: באחד מאתרי האינטרנט של הארגון פורסם הבוקר ראיון מפוברק עם החייל החטוף גלעד שליט. בין הדברים שטען כביכול שליט: "נתניהו צריך לגלות תחושת אבהות ולשאול את עצמו מה היה קורה אילו בני היה בשבי".

ה"ראיון" עם שליט התפרסם באתר האינטרנט של עיתון "פלסטין היום", המזוהה באופן רשמי עם חמאס. מי שטען כי דיבר עם החייל הוא מוסטפא סוואף , אחד האנשים החזקים בזרוע התקשורת של הארגון ומי שעמד בראש הזרוע בעבר. ככל הנראה לא מדובר בראיון אמיתי, שיתפרסם ללא כל קבלת תמורה מצד ישראל.

בראיון הפיקטיבי מובאים מסרים שקריים מהחייל החטוף המוחזק ברצועת עזה. "אני מרגיש טוב ומטפלים בי. עקבתי אחרי המשא ומתן וחשתי אכזבה לאחר שנודע לי שהמגעים נכשלו. למרות זאת אני אופטימי מטבעי ומקווה שתושלם העסקה", נכתב בשמו של שליט.

בנוסף, על פי הדברים המובאים בראיון, שליט חש אכזבה מראש הממשלה הנוכחי וכביכול שאל: "האם נתניהו היה נוטש את בנו בשבי כפי שעשה איתי? או שהיה עושה הכל כדי להביא לשחרורו?". עוד נטען כי שליט אומר: "אני עדיין מקווה לראות אור יום וכשאשתחרר אדחק במשפחתי וחברי לעזוב את ישראל ולעבור למדינה רחוקה מאוד. אני מפחד להישאר בשבי שנים רבות".

"אני משתוקק לחופש ולאור יום"

"האם אשאר כאן ולא אראה עוד את אבי ואימי כפי שקרה לברגותי?", שואל שליט על פי הראיון המדומיין. "אני משתוקק לחופש ולאור יום. סבלם של אלפי פלסטינים חייב גם להיפסק", ובשלב זה על פי הסיפור מתחיל שליט לבכות. "ההתנגדות העלתה דרישות שצריך להיענות להן, זה מאוד פשוט, זה לא דרישות בלתי מתקבלות על הדעת", נכתב בראיון.

בנוסף, מצליחים להעביר נציגי חמאס מסר לישראל בסיפור השקרי: "אם יבואו לנסות ולשחרר אותי אשלם בחיי", אומר לטענתם שליט. "למה הם רוצים שאמות? למה העינוי הזה לי ולמשפחתי?. אני מרגיש טוב, מטפלים בי היטב, לא מענים אותי. אני קורא לציבור - המשיכו ללחוץ ולהביא לשחרורי, איני רוצה למות".

חשוב לציין כי בסופו של הראיון אומר הכותב שלאחר הדברים הוא התעורר מחלום, אך הקליט את הדברים. כל הדיווח מועבר בצורה מעורפלת וככל הנראה פורסם כדי ללחוץ על ממשלת ישראל למען קידום העסקה בעניינו של החייל.

לפני כחודש: סרטון אנימציה של שליט

לפני כחודש הזרוע הצבאית של הארגון שידרה קלטת חדשה, ובה סרטון אנימציה תלת מימדי המתעד את "כישלון עסקת השבויים". בסרטון, שאורכו כשלוש דקות, נראה אביו של החייל החטוף, נעם שליט, מסתובב ברחובות ובידו תמונתו של גלעד, כשברקע נשמע קולו של בנו גלעד מתוך שתי הקלטות שכבר פרסם החמאס של החייל החטוף: האחת קלטת שמע והשנייה קלטת וידאו.

בעודו צועד ברחובות העיר, נתקל נועם שליט בשלטים רבים עליהם מתנוססות תמונותיו של ראשי הממשלה - בנימין נתניהו ואהוד אולמרט. בסופו של הסרטון נראה מוצא ארונו של גלעד שליט מרכב שמגיע למעבר הגבול - ונועם שליט מתעורר מהסיוט. הסרטון מסתיים בכתובית: "יש עוד תקווה".

מהמטה לשחרור גלעד שליט נמסר בתגובה לפרסום ה"ראיון": "צר לנו שהחמאס ממשיך במניפולציות הרגשיות והאכזריות שלו, אך יחד עם זאת אנו לא מרפים מדרישתנו המופנית לחמאס להתחיל לדאוג לאסיריו, שיכולים היו להיות מזמן בבית. מעבר לכך, המשפחה והמטה מבקשים להזכיר לראש הממשלה שאנו מתקרבים לארבע שנים שגלעד לא בבית. הגיע הזמן לקבל החלטות אמיצות ולהחזיר את גלעד למשפחתו למען כל הצעירים והמתגייסים בישראל".