203 שבתות של שבי: "גלעד שליט זועק חרישית"

מטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט מעביר שבת נוספת באוהל מחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. רבים הגיעו לתמוך, כיבוד לא הוגש. "גלעד זועק זעקה חרישית כבר ארבע שנים ארוכות, בהן לא ראה אור יום", אמר נועם שליט אביו של החייל החטוף. דיווח: משלחת חמאס תצא בקרוב לקהיר לדון בעסקה

ממשיכים את המחאה: יותר מ-300 בני אדם, ובהם נציגי משפחות שכולות, חיילים וקצינים במילואים ובני נוער מעבירים את השבת מול בית ראש הממשלה בירושלים, בניסיון לשוב ולחדש את הלחץ הציבורי להביא לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט. היום מציינים את השבת ה-203 של גלעד בשבי.

באירוע "שבת של שבי בירושלים" השתתפה משפחת שליט, אולם הגיעו לתמוך בה גם מיקי גולדווסר, אמו של אוהד גולדווסר ז"ל שנהרג ונשבה על-ידי חיזבאללה והשבויים שנפדו חזי שי ויוסקה גרוף השתתפו באירוע.

באירוע אמש, שיימשך עד צאת השבת היום, שב נעם שליט, אביו של החייל החטוף, להשוות את בנו למקרה של רון ארד. "גלעד זועק זעקה חרישית כבר ארבע שנים ארוכות, בהן לא ראה אור יום. ממש כמו רון היקר במכתביו האחרונים", אמר ותקף את מקבלי ההחלטות: "הם רק מתחלפים בכיסאותיהם - ולא עונים".

דיווח: משלחת חמאס תצא בקרוב לקהיר

באירוע עצמו לא הוגש כל כיבוד, כי אם רק לחם יבש ומים. "זאת כדי להמחיש מה עובר על גלעד בשבי", אמרו יוזמי האירוע. היום צפויה להימשך שבת המחאה, בקבוצות דיון שתעסוקנה בעניין שליט בהשתתפות בני נוער.

בתוך כך, דיווחו בסוף השבוע כלי תקשורת פלסטיניים כי לאחר תקופה ממושכת של קיפאון בשיחות, צפויה משלחת חמאס לצאת בקרוב למצרים, על מנת לדון בין השאר בנושא החייל החטוף גלעד שליט. גורמים פלסטינים רואים במהלך פרי לחצו של נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב על החמאס בעניין החייל החטוף.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק