סרט בר-מצווה: להפציץ את הר הבית

סרטי וידאו שמכינים בני משפחה הפכו לחלק כמעט קבוע בחגיגות בר ובת מצווה, ובהם תקווה לעתיד מוצלח לילדים. אלא שבחגיגות בר המצווה בימין הקיצוני מקרינים סרטים אחרים - כמו הפצצת הר הבית וצמיחת בית המקדש מבין ההריסות. אוהד חמו עם התיעוד המיוחד

זה מתפשט כמו אש ביהודה ושומרון: בסרטונים המשודרים בימים אלה בחגיגות בר ובת המצווה בקרב חוגי הימין הקיצוני, ניתן לראות את הפצצתם של הר הבית ושל מסגד אל-אקצה - ואת צמיחתו של בית המקדש מבין ההריסות.

כך למשל, בביתו של ח' תלויות תמונות כאלה - של מטוסים מעל המסגד הקדוש ביותר לאיסלאם, והוא אומר: "אנחנו מתפללים שזה יקרה ואני מקווה מאוד שבני יהיה טייס ויעשה את זה". היום הוא מספר כי באירועי בר-מצווה רבים בהם השתתף בנו, הקרינו את הסרט המדובר. "כשהוא הגיע הביתה הוא אמר: 'אבא, בבר מצווה שלי אני רוצה את אותו הסרט".

מדיבורים - למעשים

לא מדובר בתופעה בודדת: ב"פסטיבל המקדש" שנערך בהתנחלות תפוח, למשל, נשאו תפילות להתמוטטות המסגדים. ומדיבורים למעשים: במצפה יריחו יש מי שמתכונן להקמת בית המקדש, ורק השבוע הניחו אבן פינה למבנה שייבנה בעתיד הקרוב - מבנה שבו יוכשרו הכהנים בבית ספר מיוחד שייפתח.

יותר ויותר רבנים חשובים בציונות הדתית קוראים לאחרונה לעלות להר הבית. רק השבוע ציינו עשרות רבנים וראשי ישיבות את יום ירושלים בעלייה להר, ואיתם חברי כנסת מהימין. רגע לאחר יום ירושלים, יש מי שדואג להזכיר כי המערכה על הר הבית עדיין לא הסתיימה.

בימין מצאו הסבר לתופעה. "העובדה שממשלות ישראל עושות את הכל כדי לא לממש את הריבונות היהודית בהר הבית, היא זו שמפתחת את המגמה שהולכת ומתגברת של רבנים רבים ויהודים שמבקשים לעלות להר הבית", אומר היום ח"כ מיכאל בן ארי.